شنبه, 05 اسفند 1396 ساعت 14:51

حذف کپی کارت ملی و شناسنامه برای انجام امور اداری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی وزارت کشور از حذف کپی کارت ملی و شناسنامه برای ارائه خدمات به مردم در دستگاه‌های دولتی استان‌های سمنان، قم و خوزستان خبر داد و گفت: این پروژه با محوریت وزارت کشور در این استان‌‌ها به صورت پایلوت در حال اجراست و با توجه به دریافت بازخورد از اجرای موفق این طرح، اجرای آن در سراسر کشور و تمامی دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها و .... به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.

سید سلمان سامانی با بیان این که با اجرای این پروژه علاوه بر سهولت در خدمت رسانی به مردم صرفه‌جویی قابل توجهی در زمینه حفظ محیط زیست و مشخصا استفاده از کاغذ انجام می شود، یادآوری کرد: سالیانه میلیون‌ها برگ فتوکپی از شناسنامه و کارت ملی از مردم دریافت می‌شود که هم تهیه این‌ها و هم نگهداری و امحای شان هزینه‌های زیادی دارد که با اجرای این طرح و با استعلام برخط هویت خدمت گیرندگان هزینه‌های مردم و دستگاه‌ها به شدت کاهش پیدا می کنند.
وی گفت: اهتمام مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور و سازمان ثبت احوال اجرای طرح‌های کاربردی در جهت کاهش هزینه‌های مردم است، این مزایا در کنار فواید زیست محیطی ناشی از کاهش مصرف کاغذ پروژه را از اهمیت بالایی برخوردار می کند.
سامانی افزود: هم اکنون تمامی دستگاه دولتی بانک و برخی نهادهای عمومی و خصوصی به صورت برخط امکان احراز هویت خدمت گیرنده را از پایگاه ثبت احوال دارند و اغلب آنان هم اکنون از این سرویس استفاده می‌کنند به گونه ای که در حال حاضر این خدمت در بیش از 200 هزار نقطه برقرار بوده و بر اساس نیاز قابل تعمیم به تمامی دستگاه‌ها، مناطق و استانهای متقاضی است.
منبع: ایرنا

خواندن 457 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395