یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 08:50

انتشار اوراق صکوک مرابحه ایران خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

الناز خجسته
عصراقتصاد: براساس مصوبه بورس اوراق بهادار تهران، اوراق صکوک مرابحه ایران خودرو جمعا به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد از تاریخ پنجم اسفند ماه سال جاری جهت تأمین بخشی از منابع لازم جهت خرید مواد اولیه تولید خودرو توسط شرکت واسط مالی صورت می‌گیرد.

روز گذشته در نشستی با خبرنگاران در تالار شیشه ای بورس تحت عنوان فروش اوراق صکوک مرابحه ایران خودرو از طریق بورس، با "حضور روح الله حیسنی مقدم" معاون بورس اوراق بهادار تهران، علی تیموری شندی "مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، "ابوالفضل اسماعیل زاده" معاون مالی ایران خودرو، "محمد مهدی مومن زاده " کارشناس بازار سرمایه تشکیل شد.

 در ابتدا "حسینی مقدم" معاون بورس اوراق بهادار تهران با توضیحاتی در رابطه با افزایش نرخ سود سپرده های بانکی اظهار کرد: با توجه به اینکه اخیرا بر اساس اقداماتی که از سمت تصمیم گیرندگان کلان اقتصادی مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده های بانکی به 20 درصد صورت گرفته، انتظار می رود که تصمیم گیرندگان کلان اقتصادی به سیگنال های بازار سرمایه توجه داشته باشند که مبادا این تصمیم باعث ایجاد اختلال در بازار سرمایه شود و تصمیمات همسو با بازار سرمایه اتخاذ شود.

معاون بورس اوراق بهادار تهران افزود: با توجه به اینکه در بخش بازار پول، بانک مرکزی و بنگاه های بزرگ اقتصادی از طریق بازار سرمایه ( استقراض) تامین مالی می کنند نباید تصمیم های اتخاذ شده موانعی برای اهداف بازار سرمایه و بانک باشد. جریان نقدینگی در اقتصاد کشور، جریان سرمایه هوشمند است و هیچ گروهی نمی تواند آن را متوقف کند.

وی با اشاره به بازار بدهی در بورس اظهار کرد: دو سال گذشته بازار بدهی در بورس 3 هزار میلیارد تومان بود که اکنون این عدد به مبلغ 11 هزار میلیارد تومان رسیده است. با توجه به جهت گیری و شناخت بنگاه‌ها از ابزارهای تامین مالی قطعا در آینده بازار بدهی در بورس و بازار سرمایه رشد خواهد کرد.

حسینی مقدم در رابطه با نحوه تامین مالی ایران خودرو گفت: شرکت ایران خودرو با استفاده از ابزارهای مختلف و به کمک ارکان‌های تحت نظارت بازار سرمایه تامین مالی می کند.

  • تأمین مالی ایران خودرو از طریق اوراق صکوک مرابحه

در ادامه بحث های معاون سازمان بورس،  "علی تیموری شندی "مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان در رابطه روش تامین مالی از طریق اوراق صکوک مرابحه تصریح کرد: ایران خودرو به عنوان اولین شرکتی است که از طریق ابزار نوین اوراق صکوک مرابحه در بورس تامین مالی می کند. براساس مصوبه بورس اوراق بهادار تهران ، اوراق صکوک مرابحه ایران خودرو جمعا به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد از تاریخ پنجم اسفند ماه سال جاری جهت تامین بخشی از منابع لازم جهت خرید مواد اولیه تولید خودرو توسط شرکت واسط مالی صورت می گیرد. با انتشار این اوراق حجم کل اوراق منتشر شده در صنعت خودرو به بیش از 2 هزار میلیارد تومان خواهد رسید،‌ این در حالی است که با توجه به گردش 40 میلیارد تومانی منابع صنعت خودرو، ظرفیت انتشار بیشتری برای اوراق تأمین مالی وجود دارد.

مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: شرکت‌هایی که تا به حال توانسته اند در بورس کالا پذیرش شوند، همانند شرکت ایران خودرو می توانند از این ابزار مالی نوین استفاده کنند.

تیموری ادامه داد: تغییر نرخ سود در بازار بدهی و بانکی مطلوب نیست و همواره با نرخ سود شناور مقابله می‌شود، این در حالی است که برای سپرده‌ها در سیستم بانکی، نرخ ثابتی تعیین می‌شود، اما در بازار سرمایه عنوان می‌شود که این نرخ باید شناور باشد. 

به گفته وی،‌ باید رویه‌های متفاوت در زمینه تعیین نرخ سود اصلاح شود، در غیر این صورت، نهادهای مالی دچار نوسان‌های قابل توجه خواهند شد. در حال حاضر اشخاصی که اقدام به خرید واحدهای سرمایه‌گذاری در ماه‌های گذشته با نرخ سود 16 الی 17 درصدی کرده‌اند،‌ با توجه به افزایش نرخ سود گواهی سپرده بانکی، هم‌اکنون با زیان مواجه هستند. 

در بخش دیگر این نشست، "غلامرضا ابوترابی" مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه نیز با اشاره به انتشار اوراق صکوک مرابحه برای اولین بار، تاکید کرد: یکی از مشکلات ایران خودرو برای تاخیر در انتشار این اوراق، نقش ضامن بود که ضمانت این اوراق را بانک ملت پذیرفت و انتظار می‌رود با وجود افزایش نرخ اوراق بدهی نسبت به دو ماه قبل، عرضه موفقی در زمینه صکوک اجاره وجود داشته باشد. در حال حاضر ایران خودرو اوراقی را در دست انتشار دارد که توسط بورس تایید شده است که حدود 5 هزار میلیارد ریال است.

به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی، از ابتدای تصویب بازار سرمایه و ابزارهای مالی اسلامی بیش از 17 هزار میلیارد تومان انواع اوراق اجاره، ‌رهنی،‌ استصناع و سایر اوراق بدهی منتشر شده و در این راستا انتشار اوراق بدهی دولت نقش اساسی را در رشد بازار بدهی داشته است. 

وی عنوان کرد:‌ در حال حاضر با همکاری وزارت اقتصاد موافقت اصولی با انتشار 5 هزار میلیارد تومان اوراق منفعت برای دولت جمهوری اسلامی ایران با هدف بازپرداخت قیمت اسمی اوراق سررسید شده در سال‌های گذشته را در دستورکار قرار داده است.  

 "اسماعیل زاده" معاون مالی ایران خودرو در ادامه توضیحات ابوترابی افزود: تا به حال ایران خودرو عمده فعالیت های تامین  مالی خود را از طریق شبکه های بانکی در بازار پول، با هدف تسهیل سازی و تنوع سازی سبد مالی این شرکت، برای تامین مالی، از طریق انتشار اوراق مرابحه در بورس اقدام کرد که از این طریق حضور ایران خودرو را در بازار سرمایه افزایش دادند.

 معاون مالی ایران خودرو در رابطه با هدف شرکت ایران خودرو از انتشار اوراق صکوک مرابحه تاکید کرد: در انتشار اوراق بدهی، نخستین فاکتور موضوع هزینه است و ایران‌خودرو به لحاظ این فاکتور شاید تفاوتی بین هزینه جاری و اوراق بدهی نداشته باشد،‌ اما پروسه طولانی بودن انتشار اوراق و تطبیق اوراق جاری با شرایط امروز خودروسازان باعث شده تا مباحثی در بازار سرمایه ایجاد شود. تطبیق اوراق بدهی با شرایط خودروساز با توجه به تولید، باید همواره به روز باشد.

وی در رابطه با تفاوت اوراق صکوک مرابحه با اوراق مشارکت خاطرنشان کرد: اوراق صکوک مرابحه یکی از انواع صکوکی است که در پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود. که با هدف تامین سرمایه در گردش و خرید تجهیزات از این استفاده می شود و تا 4 سال قابل استفاده می باشد.ایران خودرو نیز با هدف خرید قطعات و تجهیزات از این روش تامین مالی استفاده می‌کند.

مومن زاده در رابطه با رتبه ایران در بازارهای مالی گفت: با توجه به شاخص رقابت پذیری در بخش بازار های مالی از سال 2010 تاکنون بازار مالی ایران جز رتبه های خوب محسوب می شود که در رتبه مربوط به بازار مالی 14 رتبه به سمت بالا تغییر مثبت داشتیم.

همچنین "مومن زاده "کارشناس بازار سرمایه در مقایسه پایین بودن نرخ این اوراق 18درصدی به نسبت نرخ سود سپرده های بانکی 20 درصد تاکید کرد: اوراق صکوک مرابحه ایران‌خودرو بلندمدت بوده و هر چند انتشار اوراق گواهی سپرده بانکی 20 درصدی باعث افزایش سطوح نرخ سود شده، اما با توجه به کارمزدهای بین دوره‌ای برای بازارگردان اوراق صکوک مرابحه ایران‌خودرو می‌توان اختلاف نرخ سود این اوراق با گواهی سپرده بانکی را از محل سود جبرانی کارمزد تأمین کرد. از سوی دیگر، اگر این اوراق قابلیت فروش در بازار بدهی بورس را نداشته باشد، متعهدان این اوراق آنها را خریداری و در بازار به مرور عرضه خواهند کرد. اما نرخ 20 درصدی سود سپرده ای بانکی همانند سم برای بازار سرمایه است و دولت نباید اقدام فوری یک شبه اتخاذ کند که سمت بازار سرمایه متضرر شود.

وی در رابطه با قطعات خریداری شده از منابع مالی تامین شده این اوراق گفت: 209 قطعه خریداری خواهد شد که از 26 فروشنده داخلی قطعه که در سامانه کدال به صورت واضح و دقیق اطلاعات مربوط به این قطعات و فروشندگان قابل مشاهده است.

در ادامه این جلسه حسینی‌مقدم معاون بورس تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه دلیل فرایند طولانی تأمین مالی و حتی راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه چیست و چرا این فرایند گاهی بیش از شش ماه به طول می‌انجامد، گفت:‌‌ نرخ پایین و هزینه انتشار اوراق در کنار زمان  مناسب برای انتشار و پذیره‌نویسی، فرایند زمانی مشخصی را می‌طلبد، در عین حال آماده‌سازی شرایط بازار ثانویه یا دست‌دوم اوراق منتشرشده در بورس نیز در این فرایند نقش می‌برد. در حال حاضر این دوره زمانی به کمتر از دو روز کاهش یافته است. 

معاون بورس تهران افزود:‌ بخشی از فرایند تأمین مالی در زمانی که افزایش سرمایه وجود دارد، در بورس انجام می‌شود، اما موافقت اصولی انتشار اوراق بدهی ایران خودرو در کمترین زمان ممکن صادر شد. این در حالی است که در فرایند انتشار اوراق بدهی یکسری ارکان مثل ضامن متعهد و بازارگردان وجود دارد که در زمینه امضای قرارداد نیز موضوع ضمانت‌ها مطرح است و ساختار بهترین برای مدیریت ریسک آنها در حال حاضر وجود ندارد. در بازار سرمایه آنچه که معامله می‌شود، اعتماد سرمایه‌گذاران است و باید در این زمینه ضمانت‌نامه‌های مناسب اخذ شود. همچنین فرایند اداری در اداره ثبت شرکت‌ها زمان‌بر بوده و اگر نرخ سود اوراق امروز با تغییر مواجه شده،‌ ناشی از این فرایند زمان‌بر بوده است. 

وی در پایان تصریح کرد:‌ می‌توان زمان تأمین مالی را کاهش داد و در این زمینه به تازگی اوراق اجاره جدیدی بر روی سهام شرکت‌ها در دستورکار سازمان بورس قرار گرفته است.  

در انتهای این جلسه نیز "اسماعیل زاده "معاون مالی ایران‌خودرو با اشاره به هزینه مالی 700 میلیارد تومانی این خودروساز در سال گفت:‌ با افزوده شدن هزینه‌های مجموعه‌های وابسته، این رقم به بیش از 1400 میلیارد تومان در سال افزایش می‌یابد که با توجه به نرخ  18 درصدی اوراق صکوک ایران‌خودرو، اثر چندانی بر روی حقوق صاحبان سهام ایران‌خودرو نخواهد داشت.

وی در مورد صندوق پروژه نیز گفت:‌‌ در حال حاضر صندوق پروژه نیروگاه پرند مپنا به عنوان نخستین صندوق پروژه در بورس انرژی پذیره‌نویسی شده و این در حالی است که بحث‌های مالیاتی پس از پذیره‌نویسی یا انتشار اوراق و واحدهای سرمایه‌گذاری مطرح می‌شود که فرایند ایجاد صندوق‌ها را طولانی می‌کند. 

خواندن 358 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395