دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 10:22

موزه هنرهای معاصر تعطیل شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موزه هنرهای معاصر تهران به دلیل بازسازی تا آبان‌ماه ۱۳۹۷ تعطیل خواهد بود.

موزه هنرهای معاصر تهران روز یکشنبه اعلام کرد که بازسازی موزه در آینده نزدیک آغاز می ­شود و به منظور شفاف سازی، ضرورت بازسازی، مراحل مطالعاتی انجام شده و چگونگی بازسازی موزه در نشستی مطبوعاتی به اطلاع نمایندگان رسانه های جمعی بیان خواهد ­شد.
موزه هنرهای معاصر تهران همچنین اعلام داشت که برای حفاظت مناسب از بنا و آثار و فعالیت های مناسب به بازسازی و مرمت نیاز دارد و برای جلوگیری از آسیب­های احتمالی، بازسازی این مجموعه به صورت کارشناسی و حرفه ­ای در آینده نزدیک آغاز می­ شود. 
شهروندان می توانند از طریق ایمیل info(at)tmoca.com با موزه هنرهای معاصر در ارتباط باشند.
موزهٔ هنرهای معاصر تهران که در سال 1356 بنا شده است، شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهٔ مهم هنر نوگرا در دنیاست.
این موزه دارای کارهای مهمی از جنبش‌های هیجان‌نمایی انتزاعی، پاپ آرت، مینی‌مالیسم، مفهومی و فتورئالیسم است.
از جمله آثار مهم موزه می‌توان به کارهای بسیار شاخصی هنرمندان نوگرای ایرانی و هنرمندان خارجی همچون گوگَن، رُنوار، پیکاسو، ماگریت، ارنست، پولاک، وارهول، لُویت و جاکومتی اشاره کرد.
مجموعهٔ آثار موزه را می‌توان در سه گروه آثار موجود در مخزن (گنجینه)، آثار ارائه شده در گالری‌ها و فضاهای درون موزه و نیز تندیس‌های موجود در محوطه بیرونی دسته‌بندی کرد.
گنجینه هنرهای معاصر موزه هنرهای معاصر شامل مجموعه کم‌نظیری از آثار پیشروان هنر معاصر ایران است و بیش از چهار هزار اثر ارزشمند و یگانه از نخبگان هنرهای تجسمی ایران و جهان در این گنجینه نگهداری می‌شود که نزدیک به ۴۰۰ عدد از آن‌ها، دارای ارزش استثنایی است. 
منبع: ایرنا

خواندن 479 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395