جمعه, 12 مرداد 1397 ساعت 14:33

راه موفقیت مطبوعات از نگاه معاون وزیر فرهنگ و ارشاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سید هادی حسینی، معاون حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم افتتاحیه روزنامه «کرانه شمال» گفت که از میان حدود ۳۸۰ روزنامه‌ای که در ایران مجوز دارند، تنها ۱۸۰ روزنامه چاپ می‌شوند.

سید هادی حسینی در مراسم افتتاحیه روزنامه «کرانه شمال» که در سالن  سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد، گفت: «حدود ۳۸۰ روزنامه در ایران مجوز دارند که از این بین تنها ۱۸۰ روزنامه چاپ می‌شود.»

او تیراژ کل روزنامه‌ها را در ایران یک میلیون اعلام و خاطرنشان کرد: «در مطبوعات راست‌گویی کنیم تا مردم به رسانه اعتماد کنند.»

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رسالت رسانه‌ها تصریح کرد: «رسانه‌ها بدانند نباید برای پول و بالا بردن تیراژ روزنامه، بدون صداقت قلم بزنند. مطبوعات، روابط عمومی ادارات نیستند بلکه چشم جامعه‌اند و باید در ارتقای کیفیت خود تلاش کنند.»

در ادامه مراسم، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطبوعات باید محل اعتماد مردم در جامعه باشند، گفت: «در اغلب کشورها، مطبوعات عامل تغییر جامعه هستند و از این رو لازم است تا آن‌ها نیز نگاهی به بدنه خود بیندازند.»

علی اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به اهمیت محتوایی در مطبوعات، بیان کرد: «مطبوعات، ایده و قضاوت کننده مدیران هستند و باید بین قضاوت مطبوعات و جامعه یک همگرایی و یک سویی وجود داشته باشد.»

هفته‌نامه «کرانه شمال» سومین سال از فعالیت خود را با تبدیل هفته‌نامه به روزنامه آغاز می‌کند.
منبع: ایسنا

خواندن 1119 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395