جمعه, 02 شهریور 1397 ساعت 11:01

اولتیماتوم وزیر فرهنگ به معاونت‌هایش برای شفاف‌سازی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر الزام تمام زیرمجموعه‌های وزارت متبوع خود برای شفاف‌سازی مالی تاکید کرد و گفت:‌ برای نمونه، در معاونت هنری تا یک ماه دیگر اتفاقات روشنی دراین‌باره رخ خواهد داد.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ ارائه‌ی گزارش‌های شفاف مالی از میزان هزینه‌ها، حمایت‌ها و درآمدهای معاونت‌های این وزراتخانه، توضیح داد: در سال 97 بعد از  پایان هر جشنواره‌، نمایشگاه‌ و رویدادی، گزارش کل هزینه‌ها باید حداکثر تا چند روز بعد از پایان آن رویداد مشخص و اعلام شود. این امر از طریق بخشنامه به تمام بخش‌های دولت ابلاغ شده و معاونت‌های ما، ازجمله معاونت هنری نیز باید تبعیت کند.

او با اشاره به اینکه «همه‌ جشنواره‌های امسال مشمول این بخشنامه می‌شوند»، گفت: تمام بنیادها و مؤسسات شامل بخشنامه‌ای که اشاره کردم، می‌شوند. پس همه به تدریج به آن می‌پیوندند و دراین قضیه‌ شفافیت هزینه‌ها و درآمدها، به طور روشن عمل خواهند کرد.

صالحی در آخر درباره‌ اینکه آیا زمان مشخصی را برای ارائه‌ این گزارش‌ها می‌تواند اعلام کند؟ افزود:‌ مطمئن باشید تا پایان شهریور اتفاقات روشنی در معاونت هنری رخ می‌دهد و آن‌ها هم این کار را انجام می‌دهند.

در پی تاکید دولت بر دسترسی به جریان آزاد اطلاعات و شفاف‌ ساختن میزان درآمدها و هزینه‌های دستگاه‌ها و نهادهای مختلف، مسئله‌ی ارائه‌ گزارش‌های مالی از سوی جشنواره‌ها، معاونت‌ها و بخش‌های مختلف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار مورد توجه قرار گرفته و تاکنون در این وزارتخانه، سازمان سینمایی در ارائه‌ این گزارش‌ها و میزان حمایت خود از تولیدات سینمایی پیشتاز بوده است.

منبع: ایسنا

خواندن 1136 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395