رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود.
محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت بیان کرد: عیدی کارمندان و بازنشستگان همزمان با حقوق بهمن‌ماه واریز می‌شود.
نوبخت درباره اختصاص بسته‌های جبرانی نیز گفت: براساس سطح بندی و دسته بندی انجام شده، وزارت کار برای پرداخت بسته حمایتی جامعه هدف اقدام کرده است؛ یعنی برای کارمندان دولت، شاغلان، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، بازنشستگان تامین اجتماعی و بیمه شدگانی که حقوق زیر 3 میلیون تومان می گیرند، پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: هزار میلیارد تومان بودجه طرح‌های عمرانی برای سال آینده در نظر گرفته‌ایم. تاکنون در سال جاری 33 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است همین ماه 5 هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود. در سال جاری میزان پرداخت بودجه برای طرح‌های عمرانی کمتر از سال قبل آن نخواهد بود.
نوبخت درباره میزان عیدی کارمندان و بازنشستگان گفت: هر وقت میزان عیدی قطعی شود اعلام می کنیم.
وی در پایان بیان کرد: 60 هزار میلیارد تومان هم برای تولید و اشتغال پیش‌بینی کرده‌ایم.
تعدادی از خانواده های خدمه کشتی سانچی صبح امروز در اعتراض به وضعیت پرداخت بیمه و سایر خدمات مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند.
به گزارش عصر اقتصاد، در حالی که دو هفته از اولین سالگرد حادثه نفتکش سانچی می گذرد، معترضان با در دست داشتن عکس شهدای این سانحه، در قالب پلاکاردی درخواست ها و اعتراضات خود را اعلان کردند.
گفتنی است چندی پیش، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت یک میلیون و ۲۱۷ هزار دلار یه به خانواده های شهدای حادثه سانچی خبر دادو اظهار کرد که این مبلغ به خانواده هایی که تشریفات قانونی مربوط به حصر وراثت را طی کرده و پرونده تشکیل داده اند، پرداخت شده است.
وی همچنین از پرداخت ۳۴۰ هزار دلار غرامت به فرزندان این شهدا خبر داده بود.
چهارشنبه, 03 بهمن 1397 ساعت 13:59

کشف نفت شیرین و سبک در آبادان

وزیر نفت گفت: من نامه‌ای در خصوص FATF امضا نکرده‌ام و بنابراین سایر مسائلی که در این خصوص از سوی افراد مطرح می‌شود، دروغ است.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز تقدیم نامه برخی از وزیران به رهبر معظم انقلاب درباره لوایح مرتبط با FATF را تایید کرد و گفت: مفاد این نامه تقاضا از ایشان برای تسریع در رسیدگی این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
در این زمینه، بیژن زنگنه روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حرفی از میزان تولید و صادرات نفت ایران نمی‌زنم زیرا صحبت کردن درباره این مسائل علامت دادن به آمریکا برای تحریم‌های بیشتر است.
وی افزود: در مورد تمدید معافیت فروش نفت ایران به برخی مشتریان از سوی آمریکا باید منتظر بمانیم.
زنگنه به قیمت‌های نفت در بازارهای جهانی اشاره کرد و ادامه داد: اکنون هر بشکه نفت برنت در بازار 61 دلار قیمت‌گذاری شده و قیمت سبد اوپک نیز نزدیک این قیمت است؛ نفت ایران نیز به دلیل تفاوت در کیفیت و فاصله، سه یا چهار دلار زیر قیمت اوپک معامله می‌شود.
کشف نفت شیرین و سبک در آبادان
وزیر نفت با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهوری در مورد اکتشاف جدید در منطقه آبادان گفت: ساعت 10 صبح دیروز چاهی که در جزیره مینو در حال حفاری بود، به نفت رسید و این نخستین باری است که در این منطقه آبادان به نفت می‌رسیم.
وی افزود: با این اکتشاف، امید‌های زیادی برای افزایش منابع نفتی کشور در سطح آبادان وجود دارد.
زنگنه تاکید کرد: این چاه اکتشافی در 3770 متری به نفت رسیده و بر اساس آزمایش‌های اولیه، نفت این مخزن با درجه API 40 نفت بسیار سبک و شیرین است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌ها در این حوزه اکتشافی ادامه‌دار خواهد بود، گفت: تمرکز عملیات اکتشافی در حوزه نفت در منطقه آبادان است که با تکمیل اکتشاف، توسعه را آغاز خواهیم کرد.
امین آخونداف رییس هیات اداری شرکت ' آذرماش ' گفت: تولید پژو در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی نفتچالا واقع در حومه باکو، از ماه فوریه - نیمه دوم بهمن - آغاز می شود.
آخونداف افزود: خودرو های جدید به گیربکس اتوماتیک مجهز خواهد بو و عنوان ' پژو خزر ' خواهد داشت.
وی افزود: حجم موتور این خودروها 1600 و 1700 سانتیمتر مکعب و قیمت آنها 17 تا 21 هزار منات با توجه به مدل و حجم موتور خواهد بود.
هر منات در حال حاضر حدود 6200 تومان است.
رییس هیات اداری شرکت 'آذرماش ' گفت: برنامه ریزی شده است در سال های آتی در این کارخانه خودروهای برقی تولید شود.
آخونداف خاطر نشان کرد: در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان تولید و فروش خودروهای سواری به قیمت نسبتا پایینتر آغاز شده است و قیمت خودروهای مدل 'خزر XL' نیز 13 تا 14 هزار منات است.
وی با اشاره به فعالیت این کارخانه مشترک اظهار داشت : در چهار ماه سال گذشته میلادی یک هزار دستگاه خودرو در این کارخانه تولید شده است.
وی گفت: برنامه ریزی کردیم در سال جاری میلادی ظرفیت تولید را سه برابر افزایش و سه هزار دستگاه خودرو تولید کنیم.
وی با اشاره به این که 95 درصد از خودروهای تولیدی سال گذشته به فروش رسیده است ، افزود : 40 درصد از این خودروها از سوی نهادهای دولتی جمهوری آذربایجان خریداری شده است ولی آمار و ارقام موجود نشان دهنده علاقه شهروندان برای خرید خودروهای این کارخانه مشترک است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که نهادهای رسمی جمهوری آذربایجان در سال جاری نیز تقاضای دریافت خودروهای این کارخانه را داشته باشند.
ساخت کارخانه مشترک خودروسازی ایران خودرو و آذرماش جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی نفتچالای این کشور واقع در 168 کیلومتری جنوب باکو در سال 2016 میلادی آغاز شده است.
کارخانه مشترک خودروسازی ' آذرماش - ایران خودرو ' از بزرگترین واحد تولیدی این کوی صنعتی است و ظرفیت تولید آن 10 هزار خودروی سواری شامل مدل های مختلف است و شرکت ایران خودرو در این واحد تولیدی 25 درصد سهم دارد.
در این کارخانه فناوری های مدرن ، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است.
حجم کلی سرمایه گذاری در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان 24میلیون منات است.
فعالیت این واحد تولیدی شرایط خوبی برای توسعه واحدهای تولیدی فرعی در کوی صنعتی نفتچالا فراهم می کند.
بر اساس توافق حاصله، 25 درصد از کل سرمایه گذاری مورد نظر برای فعالیت این کارخانه از سوی شرکت خودروسازی ایران انجام می گیرد.
این کارخانه در جریان سفر ماه مارس سال 2018 میلادی حسن روحانی رییس جمهوری ایران به جمهوری آذربایجان افتتاح شد.

منبع: ایرنا


رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دهم یا یازدهم ماه جاری از اردکان ۳۰ تن کیک اورانیوم را راهی اصفهان می‌کنیم.
 علی‌اکبر صالحی ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در مقابل بدعهدی اروپا و خروج آمریکا از برجام آیا اقدامی صورت نمی‌گیرد، گفت: اینکه اظهر من الشمس است، چه آمریکا و چه اروپا بد عهدی کرده‌اند.وی در ادامه تاکید کرد: البته اقدامات دیگری در فناوری هسته‌ای دستور داده‌اند که ما روی آن فکر کنیم که هم خلاف برجام نباشد در عین حال پیام لازم را هم داشته باشد.
وی تصریح کرد: اتفاقا خدا را شاکرم که بحث فنی برجام به‌گونه‌ای بوده است که به اندازه ای جای خالی دارد که ما می‌توانیم کاری کنیم که طرف مقابل نمی‌تواند بگوید خلاف برجام است. می‌توانیم uf۴ را بسازیم و کارهای فنی انجام دهیم.
صالحی همچنین در پاسخ به این سوال که ما برجام را پذیرفتیم که تحریم‌ها برداشته شود اما تحریم‌ها تشدید شده پس منافع ماندن در برجام چیست؟ گفت: شما قبل از برجام را در نظر بگیرید. بنده آن موقع توفیق داشتم و در وزارت خارجه خدمت می‌کردم، به مسئولین نامه نوشته شده، کشتی‌هایمان متوقف بود چه بازرگانی و چه نفتکش‌ها. صدور نفت ما پایین می‌آمد و حتی به زیر یک میلیون بشکه نزدیک شده بود. بنده به این کشور و آن کشور هم می‌رفتم که بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم. کشتی‌های ما وقتی می‌خواستند مایحتاج مردم را بیاورند می‌رفتند و در کشورهای همسایه لنگر می‌انداختند و با لنج می‌رفتیم و این مایحتاج را می‌آوردیم. ببینید این شرایط ما بوده است، چگونه دلار می‌آوردیم، بدهی‌هایمان را هم نمی‌توانستیم بدهیم، نفت هم پایین می‌رفت و این یک واقعیت است.
رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: در حال حاضر کشتی‌های ما کار می‌کنند و لااقل از نظر خرید مایحتاج دیگر آن مشکلات را نداریم، اجماع جهانی علیه ما نیست، آن موقع اجماع جهانی براساس مصوبات و قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ما بود و ما حتی پیش کشورهای دوست هم که می‌رفتیم البته نمی‌خواهم نام ببرم، آنها می‌گفتند می‌خواهیم کمک کنیم اما این قطعنامه‌های شورای امنیت نمی‌گذارد. اما الان دیگر این حرف را به ما نمی‌گویند.
صالحی خاطرنشان کرد: اکنون آمریکا با منطق زور رفته و کشورها را تهدید می‌کند اما اجماع جهانی که بتوانند به آن متوسل شوند، وجود ندارد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا به اجرای سازوکار مالی از سوی اروپایی‌ها خوشبین هستید، گفت: من همیشه تفعل به خیر می‌زنم. من مسئول فنی هستم و می‌خواهم عرض کنم که ما چیزی را از دست نداده‌ایم. بارها این را گفته‌ام و تاریخ هم شهادت خواهد داد.
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ما اکتشاف و استخراج می‌کنیم، غنی‌سازی را انجام می‌دهیم، نیروگاه جدید می‌سازیم، به صنایع دیگرمان خدمت می‌دهیم، سانتیریفیوژهای جدید را می‌سازیم. همه این کارها را انجام می‌دهیم اما طبق یک آهنگ درست.

منبع: ایلنا
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از راه‌اندازی کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه خبر داد.
سید جلال ابراهیمی، دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه - که به عنوان رئیس کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه انتخاب شده است، اظهار کرد: این کمیسیون می‌تواند به شناخت مواد اولیه معادنی که جنبه صادراتی داشته کمک کرده و سبب شود که معدن‌کاران نسبت به استخراج و فرآوری اقدام کنند ضمن اینکه باید توجه کرد که کوتاهی در فرآوری باعث خام‌فروشی مواد معدنی می‌شود.
وی با بیان اینکه صنایع فلزی ترکیه نیاز به استفاده از سنگ‌آهن، زغال‌سنگ یا مواد ترکیبی همچون گندله، کنسانتره، مس، سرب، مولیبدن، کرومیت و فلورین بعنوان سخت‌کننده ها دارند، تصریح کرد: با توجه به وجود ذخایر معدنی فراوان، ایران می‌توان از این نیاز ترکیه بهره‌های لازم را برده و سریعا حجم صادرات کشور را به ۳۰ میلیارد دلار رساند.
ابراهیمی ابراز امیدواری کرد که صاحبان معادن سنگ‌های ساختمانی با حضور در کمیسیون سنگ نسبت به صادرات کالای معدنی خود در قالب فدراسیون‌های صادراتی اقدام کنند تا بتوان از این ظرفیت‌ها بهره کامل را برده و درصدد پیشرفت برآمد.
وی افزود: در این راستا اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه، خانه معدن ایران و مرکز مطالعات ایران و ترکیه آمادگی لازم برای کمک به معدن‌داران، معدن‌کاران و کارشناسان صنعت معدن را داشته و از هیچ همکاری دریغ نخواهند کرد. البته ناگفته نماند که حضور دولتمردان در جلسه‌های کمیسیون های معدنی نیز می‌تواند بسیار کمک‌کننده و گره‌گشا باشد.
رئیس کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه با اشاره به نقش صادرات مواد معدنی در ساختار اقتصادی، تاکید کرد: کشور ما با داشتن معادن سنگ‌آهن، زغال سنگ، سنگ‌های ساختمانی و قیمتی، می‌تواند جزو بزرگترین صادرکنندگان مواد معدنی به حوزه دریای مدیترانه باشد. با توجه به نظر کارشناسان حوزه اکتشاف و فرآوری معدن، چهره زمینی و توپوگرافی ایران و ترکیه مشابهات سرزمینی و معدنی به ویژه در حوزه سنگ‌های ساختمانی، معادن سرب و روی و سیلیس دارد بنابراین دو کشور می‌توانند با همکاری هم، در حوزه فرآوری و تبدیل مواد اولیه معدنی و همچنین استخراج و اکتشاف؛ سرمایه‌گذاری مشترک داشته و حوزه صادرات را گسترش دهند.

منبع: ایسنا
معاون اسبق پالایش و پخش وزارت نفت درباره دستاوردهای مهم حوزه صنعت نفت و گاز درطول چهل سال انقلاب گفت: در گذشته ما یک صنعت وابسته بودیم، یعنی کل تصمیم‌گیری‌ها، مهندسی‌ها، طراحی و اجرای پروژه‌ها در دست انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بود.
علیرضا ضیغمی معاون اسبق پالایش و پخش وزارت نفت - اظهار کرد: ما خوشبختانه احاطه و مسلط بر دانش بودیم، ولی تصمیم گیرندگان و برنامه‌ریزان، خارجی‌هایی بودند که اجازه نمی‌دادند داخلی‌ها فعالیت کنند.
وی افزود: در بحث نفت، سیاست جمهوری اسلامی ایران این است که درحد نیاز، بهره‌برداری، تولید و صادرات داشته باشیم؛ بنابراین ظرفیت ما فعلا نفت خام ۹/۳ میلیون بشکه به ارز ۴ میلیون و میعانات هم درحال حاضر ٧۲۰ هزار بشکه در روز است، یعنی جمعاً حدود ٧/۴ میلیون بشکه نفت خام و میعانات. درحال حاضر ظرفیت پالایشگاه‌ها منهای ستاد خلیج فارس ٧/۱ میلیون نفت در روز است.
او ادامه داد: درباره گاز، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، یک روستا و بخشی‌هایی از چهار شهر دارای گاز بوده‌اند که درحال حاضر ۱۱۲۰ شهر و حدود ۲۶ هزار روستا دارای گاز است.
در بخش پتروشیمی، قبل از پیروزی انقلاب، ۶/۱ میلیون تن تولید در سال داشتیم؛ درحال حاضر این رقم تا مرز ۶۰ میلیون تن در سال رسیده است. درباره پالایشگاه نفت ما قبل از انقلاب ٧ پالایشگاه داشتیم که در حال حاضر ۱۰ پالایشگاه برای تامین فرآورده‌های نفتی داریم.
وی در ادامه اشاره کرد که ما فرمایشات مقام معظم رهبری را فراموش کرده‌ایم، ایشان سالیان سال است که می‌گویند باید از خام فروشی پرهیز کنیم. در دنیا به جای ساخت پالایشگاه مستقل و پتروشیمی مستقل، پتروپالایش می‌سازند. یعنی این‌که نفت خام ورود می‌کند و از خروجی آن انواع و اقسام مشتقات پایین دست انجام می‌شد و ما متاسفانه این مورد را در مملکت اجرا نکردیم و اراده قوی برای فرمایش مقام معظم رهبری نیست.
معاون اسبق پالایش و پخش وزارت نفت درباره خودکفایی در تجهیزات گفت: لزومی ندارد ما در همه تجهیزات خودکفا باشیم. شرکت‌های آمریکایی یا اروپایی همه چیز را خودشان نمی‌سازند، مثلا برای دکل حفاری لزومی ندارد همه چیز را خودتان بسازید؛ مهم این است که مهندسی و طراحی و مدیریت ساخت را داشته باشید.
وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، در پایان گفت: دررابطه با اداره صنعت نفت در همه زمینه‌ها توان بسیار بالایی داریم، فقط به اراده‌ای ازطرف مسئولان مملکتی احتیاج داریم که اقدام کنند.
مهمان دیگر برنامه، دکتر سیدعلی ادیانی - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی - بود. ادیانی درپاسخ به این سوال که اگر رژیم پهلوی استمرار داشت، آیا ما به دستاوردهای اخیر می رسیدیم، گفت:جوابی که می‌دهم برمبنای یک احساس نیست، بیان یک شعار هم نیست. حکومت‌های حاکم بر مردم، دوگونه‌اند؛ یک سری حکومت می‌رانند که مبنای حکومت آن‌ها بر مردم است و یک سری حاکم خدمت گذارند. آیا رویکرد نظام شاهنشاهی رویکرد خدمت بر مردم بود؟
او ادامه داد: نکته اول این که اراده آن‌ها، اراده خدمت نبود. نکته دوم، اگر اراده خدمت باشد ولی ابزار نباشد، نمی‌توانند خدمت کنند. حال اگر اراده هم باشد و ابزار هم به علت وابستگی به تعلقات و چسبندگی حکومت به نظام سلطه، تا اجازه نگیرند، نمی‌توانند کاری انجام دهند. کشور ما، در جهان اسلام تنها کشوری بود که درزمان شاه، نفت به اسرائیل می‌داد، در جغرافیای سیاسی جهان اسلام، ایران متهم به کشور اسرائیلی و حامی اسرائیل بود. با کنار هم گذاشتن این موارد، اگر هزار سال هم نظام پهلوی حکومت می‌کرد، به این آمار نمی‌رسید.
کشور را گران اداره می‌کنیم
وی با بیان این‌که درحال حاضر جنگ ما سخت‌تر است و جنگ واقعی، جنگ اقتصادی است، گفت: ما نباید صرفا چشم به خریداران و مشتریان سنتی نفت بدوزیم، مثل هند، چین، کره، ژاپن و کشورهای اروپایی. باید ظرفیت‌های جدید، برای فروش نفت فراهم کنیم؛ یک مورد مشتریان جدید است و مورد دیگر بورس داخلی هست که در برنامه ششم، دولت مکلف است که فرآورده‌های نفتی و نفت خام را به بورس عرضه کند. نکته دیگر این‌که باید بازاریابی جدید و بازار آزاد برای داخل کشور فراهم کنیم و هم‌چنین ظرفیت‌ها و پتانسیل داخلی ایجاد کنیم که گامی برداشته شود.
او در پایان گفت: ما کشور را گران اداره می‌کنیم، ۵٧ هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه پنهان داریم، بطور میانگین ۸۸ میلیون لیتر در ایران، بنزین مصرف می‌کنیم. 20 میلیون لیتر CNG و پنج میلیون لیتر LPG مصرف می‌کنیم. این حجم از مصرف را قاره اروپا ندارد. دولت و مجلس با شجاعت، اقناع و همکاری ملت بزرگ ایران و همه دستگاه‌ها باتوجه به قشر آسیب‌پذیر باید تصمیم منطقی گرفته شود.

منبع: ایسنا
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به در جریان بودن سه طرح تحقیق و تفحص مجلس از زیرمجموعه‌های این وزارتخانه تاکید کرد: سرنوشت ۶۰ هزار تن قیر تحویلی به وزارت راه و شهرسازی نامعلوم است.
محمد اسلامی در نشست با مدیران حراست‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه وظیفه حراست وظیفه مهمی است، گفت: هیچ تردیدی نباید داشت که مهم‌ترین عاملی که می‌تواند به انقلاب ضربه بزند از بین بردن مشروعیت نظام است و دشمن از بدو پیروزی انقلاب همواره تلاش کرد تا مشروعیت نظام جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرد و سال‌ها سعی کرد تا بگوید که نظام ایران دارای مشروعیت نبوده و این نظام حاکم خواست تمامی مردم نیست.

وی با بیان اینکه رانت و رانت‌خواری، امضاءهای طلایی و فامیل بازی جلوه‌های زشت فساد هستند، اظهار داشت: یک راه خدشه به مقبولیت نظام، برهم زدن مناسبات رسمی و انتقال دادن این مناسبات به کانال‌های غیررسمی بود که در قالب تحریم اتفاق افتاد.

برجام، ایران را از شمول قطعنامه‌‌‌های سازمان ملل خارج کرد

این عضو دولت تدبیر و امید ادامه داد: دولت در این چند ساله تمهیداتی در پیش گرفت تا بتواند از فضای تحریم خارج‌شده و بهانه‌ها را از دشمن بگیرد؛ اوج این تمهیدات در برجام خود را نشان داد و ما را از فصل هفتم منشور ملل متحد خارج کرده و به لغو قطعنامه‌های سازمان ملل متحد انجامید که می‌توان این مسئله را مهم‌ترین دست‌آورد برجام دانست.

اسلامی با اشاره به برخی اتفاقات گذشته در وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: اتفاقاتی که در گذشته در این وزارتخانه افتاده است به عملکرد کشور لطمه زده و به همین خاطر، سه تحقیق و تفحص در مجلس شورای اسلامی در مورد عملکردهای سازمان‌های تابعه و خود وزارتخانه در مجلس در جریان است که باید به آنها رسیدگی شود.

۶۰ هزار تن قیر به وزارت راه دادند اما فقط به سه پیمانکار داده شد

وی مهم‌ترین این بحث‌های غیرشفاف را موضوع اختصاص قیر دانست و خاطرنشان کرد: موضوع تخصیص قیر بسیار سؤال‌برانگیز شده است زیرا در چند سال گذشته ۶۰ هزار تن قیر به وزارت راه و شهرسازی تخصیص‌یافته با این حال طبق گزارش‌ها همه این میزان فقط به سه پیمانکار اختصاص‌یافته و حواله قیرهای تحویلی نیز در حساب این پیمانکاران منظور نشده است که همین عامل مشخص است که فسادی در کار بوده و باید توسط حراست تذکر داده می‌شد.

وزیر راه و شهرسازی با طرح این پرسش که چرا باید اعمال ما غیرشفاف باشد و پاسخ درستی به دستگاه‌های نظارتی نیز ندهیم، ابراز داشت: چرا در گذشته اجازه داده شده است که مسائل آن مقدار پر ابهام باشد و اقدامات به‌گونه‌ای صورت گیرد که راهی جز تحقیق و تفحص برای مجلس باقی نگذارد البته این تحقیق و تفحص‌ها یک سالی است که در مجلس در جریان‌اند و پاسخ‌های گذشته قانع‌کننده نبوده که همین امر باعث شده تا این مسئله به صحن برود و رای‌گیری برای آن صورت گیرد.

سازمان بازرسی هم در کنار مجلس به وزارت راه ایراد وارد کرده است

اسلامی ادامه داد: در کنار تحقیق و تفحص‌های مجلس باید دقت کرد که بازرسی کل کشور نیز موارد بسیاری را از این وزارتخانه سوال کرده اما وزارتخانه به سوالات آنها جواب نداده و باعث تنش در این حوزه نیز شده است.

وی با بیان اینکه اتفاقات روی‌داده از دو عامل مدیریت ناآگاه یا مشکلات سیستم خارج نیست، عنوان کرد: در صورتی‌ که مدیر ناآگاه باشد به‌وسیله تذکر متوجه اشتباه خود خواهد شد ولی اگر سیستم دارای ایراد است این مسئله به حراست بازمی‌گردد که چرا نتوانسته به مسائل اشراف داشته باشد؟

گاهی مردم زودتر از حراست به مسئولان مسائل را گوشزد کرده‌اند

این عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: در واقع پذیرفته نیست که حراست از مسائل مختلف و گوناگونی که در حوزه وزارت راه و  شهرسازی می‌گذرد، بی‌اطلاع باشد. البته گاهی دیده‌ شده است که مردم زودتر از حراست به مسئولان مسائل را گوشزد کرده‌اند که این مسئله با ماهیت حراست که باید همیشه و ۲۴ ساعته بر مسائل اشراف داشته باشد، مغایر بوده زیرا اگر اتفاقی در شرف تکوین باشد از اتفاقات کوچک شروع خواهد شد و اگر در همان وهله اول جلوی آن گرفته شود به بزرگ شدن مسئله منجر نخواهد شد.

اسلامی با تأکید بر اینکه باید حراست به دنبال عوامل برخی از اتفاقات باشد و در صورت یافتن عامل اصلی به‌سوی اصلاح آن گام بردارد، یادآور شد: اتفاقی نباید روی دهد که الزامات ایمنی در آن رعایت نشده باشد و در شرایط عادی در مسائل یومیه باید همه مسائل طبق چک‌لیست انجام شوند.

حراست هیچ ملاحظه‌‌ای در برخورد با فساد نداشته باشد

وی با تاکید بر اینکه هیچ ملاحظه‌ای نباید با فاسد داشت و باید طبق سیستم و ضوابط به‌گونه‌ای رفتار شود که فساد در نطفه خفه شده و از بین برود، بیان کرد: همه عملیات و مسائل باید به‌صورت درست در وزارت راه و شهرسازی رعایت شود به این خاطر که اگر مشکلی وجود دارد یا در مدیریت فردی یا در سیستم معیوب است که باید به‌وسیله شما این مشکلات یافته و حل شوند.

وزیر راه و شهرسازی نکته بعدی حائز اهمیت را انگیزه خدمتی در نیروهای وزارتخانه خصوصاً حراست دانست و گفت: نباید بگذاریم در انتصابات و برخورداری‌ها تبعیضی رواج یابد و شایسته‌سالاری باید محقق شود زیرا این عمل را ما در وزارتخانه با شروع به کار کمیسیون انتصابات آغاز کرده‌ایم و بدون تصویب این کمیسیون هیچ انتصابی را انجام نمی‌دهیم. کارکرد کمیسیون مربوطه بر اساس یک ضابطه شکل‌گرفته و آن شایسته‌سالاری و دوری از فساد است البته باید این کمیسیون‌ها در سازمان‌های تابعه و استان‌ها نیز شکل‌ بگیرد و جلسات آن با حضور رئیس حراست برگزار شود.

ورود حراست وزارت راه به پرونده‌‌های زمین‌‌خواری

اسلامی دیگر وظیفه حراست را کمک به تحقق وعده دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در کشور دانست و اظهار داشت: برخی از پرونده‌های مسکن و زمین در کشور ممکن است معارضین ۳۰ ساله داشته باشد که در آنها مردم گرفتار شده‌اند و باید شیوه‌ای اتخاذ شود که با شناسایی مشکل و گیر موضوع توسط حراست و یافتن عامل گرفتاری مردم به رفع آنها مبادرت شود تا از رفت‌وآمدهای اضافی مردم که باعث زحمت برای آنها است، جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در حوزه ریل، جاده، هوایی و دریایی نیز ما با مردم در ارتباط مستقیم هستیم، تصریح کرد: باید به دنبال آن باشیم که مشکلات در این حوزه‌ها به‌سرعت حل شوند به‌طور مثال در حوزه هوایی باید در مورد تأخیرهای به وجود آمده در پروازها به مردم پاسخگو باشیم و اگر فردی مردم را در بی‌خبری قرارداد که باعث اعتراض و از دست رفتن سرمایه‌های انسانی خواهد شد.

اعتراضات کامیونداران به خاطر غفلت از پاسخگویی به آنها بود

این عضو دولت دوازدهم اضافه کرد: این رفتار ناپسند توسط حراست گوشزد شده تا مسئله کوچک به یک بحران تبدیل نشود. همچنین در حوزه حفظ اموال و رسیدگی به وسایل همراه مسافران نیز حراست مسئول است تا در کمترین زمان امنیت کامل وسایل سپرده‌شده به هواپیما یا راه‌آهن یا هر وسیله نقلیه عمومی را که زیر نظر وزارت راه و شهرسازی به فعالیت می‌پردازد به دست مردم برساند.

اسلامی با اشاره به اینکه در بحث کامیونداران نیز همین غفلت از رسیدگی و پاسخگوئی باعث آن مشکلات شد، خاطرنشان کرد: نباید ما اجازه دهیم که این مشکلات دوباره تکرار شوند و مهم‌ترین نکته‌ای که در حوزه سرمایه انسانی و مقبولیت عمومی وجود دارد، مسئله پیش‌بینی و پیشگیری است که این دو مسئله مهم از کانال حراست پیگیری می‌شوند.

منبع: ایلنا

سختگیری‌ها در صدور برچسب انرژی مصرف سوخت خودروها با همکاری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، سازمان ملی استاندارد و مجلس شورای اسلامی اخیرا تشدید شده و چندی پیش اعلام شد خودروسازها فقط دو سال فرصت دارند استانداردها را رعایت کنند؛ اولتیماتومی که به گفته مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، هم‌چنان پیگیری می‌شود.
مدت‌هاست آمار مصرف بنزین در ایران، خط قرمز را رد کرده و به مرحله هشدار رسیده است. در این راستا، وزارت نفت که تنها یکی از دستگاه‌های مسئول در کاهش مصرف بنزین است، قدم‌هایش در این حوزه را محکم‌تر از گذشته برداشت تا با چیدن قطعات دستگاه‌های مربوطه در کنار هم، پازل بهینه‌سازی مصرف بنزین را کامل کند.
به‌طور قطع یکی از قطعه‌های این پازل، وزارت صنعت است. آمارها حاکی است که از ۱۶.۱ میلیون خودروی سبک، ۹۰۰ هزار خودرو و از یک میلیون خودروی سنگین، ۳۰۰ هزار خودرو فرسوده هستند. علاوه بر آن، این شرکت‌ها موظف هستند استانداردهای مربوطه را درمورد مصرف انرژی رعایت کنند.
در این راستا، قرار شد سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت با همکاری سازمان ملی استاندارد، بر برچسب انرژی سختگیری‌های بیش‌تری کند و به خودروسازان دو سال فرصت داده شد که استانداردها را رعایت کنند.
در این باره، محسن دلاویز مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، از پیگیری برچسب انرژی خودروها خبر داد و افزود: به هر حال کار سختی است، اما امیدوارم خودروسازهای ما به این مساله بیش‌تر توجه کنند.
وی به این سوال که چه جریمه‌ای در انتظار خودروهایی است که استانداردها را رعایت نکرده‌اند، پاسخ داد: ما اهل جریمه نیستیم اما امیدوارم سازمان استاندارد به تقاضای ما توجه کند. هفته گذشته جلسه‌ای با این سازمان داشتیم و امیدوارم بتوانند اقداماتی انجام دهند. خودروسازان فرصت دارند تا دو سال آینده برچسب انرژی را روی محصولاتشان نصب کنند و این امیدواری وجود دارد که خودروسازهای ما بیش‌تر به این موضوع توجه کنند.
به گفته مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، نیمی از خودروها نمی‌توانند استانداردهای لازم را کسب کنند.

منبع: ایسنا
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس گفت: کانال مالی سوئیس آماده راه‌اندازی شده و ویژگی‌های عملیاتی آن اعلام شده است اما فعلاً منتظر ورود پول ایران است.
به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، یک ماه پس از آنکه وزیر تجارت سوئیس اعلام کرد این کشور به دنبال ایجاد یک کانال مالی مستقل برای ادامه تجارت با ایران است، اکنون خبرها از آماده شدن این سازوکار تازه حکایت دارد.
شریف نظام مافی با اشاره به ضرورت تزریق پول به کانال مالی سوئیس گفت: در حال حاضر پولی متعلق به ایران در اروپا وجود ندارد و بیشتر پول‌های ایران در کشورهای واردکننده نفت یعنی هند، عراق، چین و کره جنوبی است.
به گفته نظام مافی در صورت ورود پول نفت ایران از آسیا به اروپا، کانال مالی سوئیس بلافاصله آغاز به کار خواهد کرد.
او افزود: در دوره قبلی تحریم‌ها زمانی که سوئیس قصد داشت کانال مالی مشابهی راه‌اندازی کند، به بانک‌هایی که مجوز انتقال پول ایران را دریافت کرده بودند، ۲۴ ساعت فرصت داده شد تا پول‌های ایران را از ژاپن به سوئیس منتقل کنند.
نظام مافی یادآور شد که در دوره قبل وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز لازم را صادر کرده بود و اکنون نیز انتقال پول نیازمند مجوز آمریکاست؛ موضوعی که طی ماه‌های گذشته محور مذاکرات دولت سوئیس با دولت آمریکا بوده است.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس در پاسخ به این سؤال که آیا زمانی برای عملیاتی شدن سازوکار مالی سوئیس در نظر گرفته شده گفت: هنوز زمان مشخصی اعلام نشده اما همه چیز منتظر ورود پول از سوی ایران به این مکانیسم مالی است.
به گفته نظام مافی دولت سوئیس بانک عامل را تعیین کرده اما هنوز به طور رسمی نام آن را اعلام نکرده است.
او افزود: یکی از دو بانک هریتیج و بی‌سی‌پی (Banque de Commerce et de Placements) وظیفه مدیریت نقل و انتقال پول را به عهده خواهد داشت؛ به اعتقاد من احتمالاً بی‌سی‌پی از سوی دولت سوئیس برای این کار تعیین شده است.
نظام مافی با اشاره به نقش بانک بی‌سی‌پی در مبادلات مالی گذشته میان ایران و سوئیس گفت: بی‌سی‌پی قبل از تحریم‌ها نقل و انتقال پول‌های ایران به سوئیس را انجام می‌داد. این بانک با بانک‌های ترکیه در ارتباط است و می‌تواند پولی که ترکیه بابت خرید نفت به ایران بدهکار است را به سوئیس منتقل کند.
رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس تاکید کرد که فعالیت کانال مالی سوئیس فعلاً برای صادرات دارو به ایران استفاده خواهد شد و در مرحله بعد صادرات غله را نیز در بر خواهد گرفت.
حدود ۶۰ درصد از صادرات سوئیس به ایران مربوط به صادرات دارو و تجهیزات پزشکی است و راه‌اندازی کانال مالی جدید برای تأمین داروی داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: ایسنا


صفحه 1 از 3696

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395