یک منبع آگاه با بیان این که سیاست های افراطی آمریکا به انزوای بیشتر این کشور دامن می زند، گفت: حمایت جهانی از ایران در اجلاس گروه ویژه اقدام مالی FATF بی سابقه توصیف شده است.
این منبع آگاه افزود: درجریان اجلاس سالانه FATF در اسپانیا، دولت دونالد ترامپ رایزنی های گسترده ای باحمایت برخی کشورهای منطقه برای وضع مجدد اقدامات مقابله ای از طریق FATF علیه ایران به راه انداخته است.
وی افزود: سال گذشته هم لابی های صهیونیستی به ویژه آیپک مخالف شروع فرایند عادی سازی وضعیت تعاملات بانکی کشور بودند ولی توفیقی حاصل نکردند.
وی تاکید کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران فعالیت هایی را برای اجرای قوانین داخلی خود و در تعامل با این نهاد آغاز کرده که در نهایت منجر به ارتقای وضعیت کشورمان در رده بندی این نهاد خواهد شد، عناصر تندرو دولت آمریکا با مدیریت کاخ سفید سعی دارند اقدامات مقابله ای را مجددا وضع کنند.
این منبع آگاه تصریح کرد: اخبار دریافت شده از جلسات حاکی است که طیف وسیعی از کشورها به ویژه اعضای اتحادیه اروپا از پیشرفت ها و وضعیت کشورمان در زمینه مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم داعش ابراز رضایت کرده و به هیچ وجه حاضر به قبول خواسته آمریکا نیستند.
وی تاکید کرد: نمایندگان دولت آمریکا و چند دولت دیگر به شدت از این وضعیت ناراضی هستند ولی تلاش آنها همچنان بدون نتیجه بوده است.
این منبع آگاه اظهار داشت: روزنامه وال استریت جورنال در مطلبی به قلم دو تن از مسوولان کمپین اتحاد علیه ایران هسته ای، خواستار اقدام هماهنگ جامعه جهانی برای برقراری مجدد اقدامات مقابله ای FATF شده بود.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه آمریکا در این تلاش برای برقراری اقدامات مقابله ای توفیق نیابد، عملا با سیاست های افراطی خود، به انزوای بیشتر خود دامن خواهد زد. میزان حمایت جهانی از ایران در این اجلاس بی سابقه توصیف شده است.
گروه ویژه اقدام مالی(FATF) سازمانی بین دولتی است که وظیفه آن تدوین استانداردها و توسعه آنها مطابق با پیشرفت های بانکی و مالی و اجرای مکانیسم هایی برای رعایت این استانداردها از سوی همه کشورها است.
گروه ویژه اقدام مالی تاکید می کند که کشورها مکانیسم های داخلی خود را منطبق با استانداردهای بین المللی برای مقابله با تامین مالی تروریسم داشته باشند.
اجلاس سالانه گروه ویژه اقدام مالی(FATF) در والنسیای اسپانیا به بزرگ ترین گردهمایی واحدهای نظارتی اطلاعات مالی کشورها تبدیل شده و صدها نفر از مدیران و کارشناسان مالی سراسر جهان در جلسات مختلف این نهاد که به مدت یک هفته ادامه دارد، مشارکت می کنند.
منبع:ایرنا

 

 

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با توجه به استقبال شرکت‌ها و کشورهای خارجی برای تامین فاینانس قرارداد خرید هواپیماهای ایران‌ایر گفته بود: تنها در یک سفر کاری سه شرکت خارجی تقاضای تامین فاینانس داده‌اند وی تاکیدکرد تحریم‌های احتمالی شامل قراردادهای خرید هواپیما نمی شود و با توجه به نوع سفارش ایران ایر به شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر، مجموع ارزش این سه قرارداد برای خرید 200 فروند هواپیما، کمتر از 18 میلیارد دلار است.
اجرای برجام، فرصتی را برای نوسازی و ارتقای ناوگان هوانوردی کشور فراهم کرده است، به طوری که علاوه بر قراردادهای پیشین برای خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ، امروز نیز 2 شرکت هواپیمایی کشور تفاهمنامه خرید 73 فروند هواپیمای مسافربری جدید را با شرکت ایرباس امضا کردند.

در ماه های اخیر و با رفع تحریم ها و محدودیت های بین المللی مذاکرات گسترده ای با شرکت های هواپیمایی معتبر انجام شد که برخی از آنها خرید هواپیما را در پی داشت به طوری که قرارداد خرید بیش از 200 هواپیما به امضا رسیده است.
مسئولان صنعت هوانوردی ایران امیدوار هستند که با خرید این تعداد هواپیما، بیش از000ر50صندلی جدید به ظرفیت ناوگان هوایی افزوده شده و فرصت های اشتغالزایی مستقیم برای بیش از 000ر20 نفردرداخل فراهم شود.
البته تلاش برای نوسازی و ارتقای ناوگان هوایی کشور به قراردادهای امضا شده در ماه های گذشته معطوف نشده و شرکت های هواپیمایی به صورت پیوسته به مذاکره با شرکت های معتبر بین المللی مشغول هستند.
بر این اساس، 2 شرکت زاگرس و ایران ایر تور پس از ماه ها مذاکره توانستند، روز پنجشنبه اول تیرماه  در حاشیه برگزاری پنجاه و دومین نمایشگاه هوایی «لوبورژه» پاریس، تفاهمنامه های خرید 73 فروند هواپیمای جدیدی ایرباس را امضا کنند.
** تفاهمنامه ایرباس با زاگرس برای خرید 28هواپیما
در همین پیوند، شرکت هواپیمایی ایرباس در بیانیه ای مطبوعاتی از امضای یادداشت تفاهم خرید 28 فروند هواپیمای تولیدی این شرکت با شرکت هواپیمایی زاگرس ایران خبر داد.
این تفاهمنامه که شامل خرید 20 فروند هواپیمای« A320neo» و هشت فروند هواپیمای « A330neo» است، در پنجاه و دومین نمایشگاه هوایی «لوبورژه» پاریس توسط «عبدالرضا موسوی» مدیر عامل شرکت زاگرس و «فابریس برژیه» مدیر عامل شرکت هواپیمای تجاری ایرباس امضا شده است.
سیدعبدالرضا موسوی مدیرعامل هواپیمایی زاگرس در این باره گفت: ازاین که توانستیم برای خرید این هواپیماهای جدید با ایرباس توافق کنیم، خرسند هستیم. ما اپراتور وفادار به خانواده ایرباس ای 320 بوده ایم و عملکرد، هزینه های عملیاتی و مقرون بصرفه بودن هواپیمای ایرباس نقطه قوت ما برای سفارش این هواپیما بود.
وی افزود: این توافق گویای گام عملی نوسازی ناوگان هوایی زاگرس و گسترش عملیات آن در داخل و در سطح بین المللی است.
فابریس برژیه مدیر عامل شرکت هواپیمای تجاری ایرباس نیز ازهواپیمایی زاگرس به دلیل اعتماد به کارامدترین محصول تک راهرو و دو راهرویی ایرباس قدردانی کرد و گفت: این توافق به زاگرس اجازه می دهد ناوگان خود را با کمترین تغییر و با استفاده از خدمات منحصر به فرد ایرباس توسعه دهد.
در بیانیه مطبوعاتی ایرباس آمده است: یادداشت تفاهم امضا شده منوط به تصویب از جمله از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) است. ایرباس به پایبندی کامل به توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و مقررات مربوطه ادامه خواهد داد.
** خرید 45 فروند هواپیمای ایرباس توسط ایرتور
شرکت هواپیمای ایرتور نیز تفاهمنامه خرید 45 فروند هواپیما را در حاشیه نمایشگاه هوایی پاریس با ایرباس به امضا رساند.
پایگاه اینترنتی ایرباس دربیانیه دیگری که روزپنجشنبه اول تیرماه  منتشر شد،اعلام کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایرتورمستقردرتهران باامضای تفاهمنامه خرید45 فرونددرنمایشگاه هوایی پاریس به جدیدترین مشتری هواپیمای خانواده A320neo تبدیل شده است.
این شرکت هواپیمایی که 45 سال از تاسیس آن می گذرد اکنون به فهرست مشتریان جدید ایرباس افزوده شده است. ایران ایر تور که سرویس های برنامه ریزی شده به بازارهای داخلی و بین المللی ارائه می دهد، از این هواپیمای جدید برای مدرنیزه کردن ناوگان و گسترش عملیات خود در بازارهای داخلی و بین المللی استفاده خواهد کرد.
مجید شکاری رئیس هیات مدیره ایران ایرتور گفت: خانواده A320neo با ویژگی منحصر به فردی که امکان بهره وری عملیاتی و اعتمادپذیری را فراهم می کند به راهبرد رشد و توسعه ما کمک خواهد کرد. موفقیت ما به عنوان یک شرکت هواپیمایی داخلی و منطقه ای با سرمایه گذاری در هواپیمای تک راهروی پیشتاز در جهان تقویت خواهد شد.
فابریس بورژیه مدیر عامل شرکت هواپیمای تجاری ایرباس نیزگفت: تعهدبه خرید 45هواپیمای خانواده A320 neoاطمینان شرکت های هواپیمایی به نقش پیشتازمادربازار هواپیماهای تک راهروبه دلیل کارامدی عملیاتی و راحتی بی نظیرمسافران رانشان می دهد.
یادداشت تفاهم امضا شده باید تاییدهای لازم را کسب کند و از جمله مورد تایید دفتر کنترل دارایی های آمریکا (OFAC) قرار گیرد. ایرباس اعلام کرده که مطابق با توافق هسته ای و مقررات مربوطه عمل خواهد کرد.
خانواده A320 پرفروش ترین محصول هواپیماهای تک راهرو هستند که تاکنون 13 هزار سفارش داشته و بیش از 7 هزار و 600 هواپیما به حدود 400 مشتری درسراسر جهان تحویل داده شده است.
خانواده A320 در چهار سایز (A318، A319، A320 و A321) دارای ظرفیت 100 تا 240 مسافر است. این نوع هواپیما در بازار هواپیماهای تک راهرو پهن ترین کابین را دارد.
مرضیه جعفرزاده مدیر روابط عمومی هواپیمایی ایران ایرتور، با اشاره به 18 ماه مذاکرات فشرده با مدیران ایرباس و توافق با آنها گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، در مجموع 45 فروند از خانواده 320 NEO شامل ایرباس 318،319،320،321 با ظرفیت های متفاوت از 100 تا 240 صندلی خریداری شده که به مرور به ناوگان هواپیمایی ایران ایرتور اضافه می شوند.
جعفرزاده افزود:ارزش کلی این تفاهم نامه4.5میلیاردیورواست که درفرانسه وباحضور«فابریس برژیه»مدیرعامل ایرباس،«کریستوف موریه»قائم مقام ارشدرییس قراردادهای ایرباس،«رضا موسوی»مدیرعامل ایران ایرتورومجیدشکاری رییس هیئت مدیره به امضا رسید.
پیش از این نیز برخی شرکت های هواپیمایی ایران اقدام به امضای قرارداد و خرید هواپیما از شرکت های ایرباس و بوئینگ کرده اند، که برخی از هواپیماها نیز تحویل داده شده است.
نکته مهم درباره تامین مالی این قراردادها این است که خرید همه این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک بوده و قرار است ایران ایر 85 درصد منابع مالی آن را از فاینانس خارجی و 15 درصد آن را از منابع داخلی و تسهیلات صندوق توسعه ملی تامین کند و تاکنون چندین شرکت و موسسه مالی از کشورهای مختلف جهان برای تامین فاینانس مالی خرید 200 فروند هواپیما از ایرباس، بوئینگ و ای تی آر اعلام آمادگی کرده اند.
اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با توجه به استقبال شرکت‌ها و کشورهای خارجی برای تامین فاینانس قرارداد خرید هواپیماهای ایران‌ایر گفته بود: تنها در یک سفر کاری سه شرکت خارجی تقاضای تامین فاینانس داده‌اند و هر روز به تعداد شرکت‌های متقاضی تامین فاینانس قرارداد ایران‌ایر با ایرباس بوئینگ و ATR افزایش می یابد تا از طریق مناقصه بین المللی فاینانسر مناسبی انتخاب شود.
فخریه کاشان بااشاره به احتمال استفاده ازمنابع موسسات لیزینگ بین‌المللی وتاکیدبراین که 'تحریم‌های احتمالی شامل قراردادهای خرید هواپیما نمی شود افزوده بود: در شرایط احتمالی برگشت تحریم‌ها، تمام قراردادها معتبرهستند و تحریم عطف به ماسبق نمی‌شود و این کمپانی‌ها حق جریمه هم ندارند.
وی درباره تامین مالی این قراردادها گفته بود: بخشی از فاینانس قرارداد خرید هواپیما از ایرباس توسط شرکت ایرباس با بازپرداخت 10 ساله و بخشی دیگر از فاینانس از موسسات مالی و بازپرداخت 18 ساله تامین می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی همچنین گفته بود: پیش پرداخت ایران ایر به شرکت های بوئینگ و ایرباس یک میلیارد دلار است که در چهار سال پرداخت می شود.
وی درباره خرید 200 فروند هواپیما از شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای.تی.آر یادآورشده بود: با توجه به نوع سفارش ایران ایر به شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر، مجموع ارزش این سه قرارداد برای خرید 200 فروند هواپیما، کمتر از 18 میلیارد دلار است.
منبع:ایرنا

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با بهره‌برداری از سه پست اسکله نفتی بندر شهید رجایی، مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی به ۳۶ میلیون تن خواهد رسید.

محمد سعید نژاد در حاشیه بهره‌برداری از چند پروژه بندری و دریایی در بندر شهید رجایی اظهار کرد: امروز خوشبختانه عملیات ساخت اسکله نفتی بندر شهید رجایی نیز آغاز شد تا بتوانیم با توجه به طرح‌های توسعه‌ای در حوزه نفت و گاز کشور ملزم به استفاده از ظرفیت‌های جدید در حوزه بندری هستیم که این اسکله یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است.

وی با اشاره به اینکه قرار است این اسکله دارای سه پست باشد، تصریح کرد: جمعاً ۱۶۰ میلیارد تومان مبلغ سرمایه‌گذاری این اسکله است و مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی با بهره‌برداری از این اسکله به ۳۶ میلیون تن خواهد رسید.

سعیدنژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با توانایی که در پیمانکاران داخلی وجود دارد ظرف ۱۸ ماه دو پست اسکله آماده و پست سوم نیز در ۲۴ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در خصوص پروژه تجهیز پایانه دوم بندر شهید رجایی تصریح کرد: مجموع جرثقیل‌های داخلی این پایانه توسط شرکت داخلی منگان ساخته‌شده است.

وی اضافه کرد: عملیات نصب ۱۵ دستگاه جرثقیل امروز آغاز خواهد شد که شامل جرثقیل‌های داخلی محوطه است و تا ۵ ردیف کانتینر روی‌هم می‌نشینند و یک کانتینر در بالا می‌تواند حرکت کند و در عرض شش کانتینر را می‌تواند مستقر کند.

سعید نژاد با اشاره به اینکه تمامی عملیات ساخت این جرثقیل از طراحی تا نصب و راه‌اندازی توسط شرکت داخلی صورت گرفته است، افزود: این موضوع نقش مهمی در صرفه‌جویی ارز و همچنین باز شدن مسیر برای صادرات تجهیزات ساخته‌شده شرکت‌های داخلی است.

وی در پایان گفت: این عملیات که جمع آن ۲۱ میلیون یورو است ظرف ۱۸ ماه یا شاید زودتر از آن حتی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

منبع : ایسنا

وزارت خارجه روسیه از کشته شدن ابوبکر البغدادی خبر داده است.

په نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سیرو مولتوف، معاون وزیر خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی رهبر داعش در عملیات هوایی نیروهای روسی در اوایل ماه جاری کشه شده است.

وی افزود: به گفته وزارت دفاع روسیه به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در نتیجه حملات هوایی نیروهای روسیه به مقر فرماندهی تروریست‌ها در حومه جنوبی شهر رقه در اواخر ماه مه کشته شده است.

مولتوف تاکید کرد : این اطلاعات اکنون از طریق کانال‌های متعددی تایید شده است.

منبع : ایسنا

رییس جمهور واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی را ضروری خواند و با تاکید بر اینکه همه باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، اظهار کرد: دولت یازدهم از ابتدای فعالیتش به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پنجشنبه شب (1 تیر) در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی که در روز ملی اصناف برگزار شد، با بیان اینکه این دیدار به تعبیری دیدار با تجار است، گفت: اولین و عمومی‌ترین تجارت ما با خداست. خداوند در قرآن با بیان نرمی می‌گوید که آیا می‌خواهید شما را به تجارتی دلالت کنم که نجات‌بخش شما از هر درد و عذاب و رنجی است؟ ماه مبارک رمضان یکی از عرصه های این تجارت است.

رییس جمهور افزود: ماه مبارک رمضان ماه تمرین، تحمل، استقامت و ایستادگی است. در روایت هست که اساسا ایمان بدون صبر، مثل یک جثه و بدنی است که سر نداشته باشد. این یعنی همه چیز از ایستادگی، صبر و تحمل نشات می گیرد. و اینکه در جامعه بین ما شکاف و فاصله ایجاد می شود، به خاطر کم تحملی است.

روحانی اظهار داشت: یکی از ارزشمندترین مصادیق صبر، تحمل در برابر اندیشه مخالف است. برخی از ما دلمان می‌خواهد همه افراد طوری فکر کنند که ما دنبال آن فکر هستیم، در حالی که فرهنگ دین مبین ما این نیست.

رییس جمهور تصریح کرد: خداوند به پیامبرش هم می‌گوید تو وکیل نیستی که بخواهی بالای سر مردم باشی و به آنها امر و نهی کنی، بلکه موظف هستی راه هدایت را به مردم نشان بدهی تا هرکس خواست آن راه را برگزیند. اما برخی از ما فکر می‌کنیم که بالا سرِ مردم فرمان می‌دهیم و مردم مجری فرمان هستند. پیامبر و امامان خودشان هم اینچنین نبودند. میدان باید میدان تحمل باشد و همدیگر، افکار و سلایق مختلف را تحمل کرده، بپذیریم و به رسمیت بشناسیم.

روحانی خاطرنشان کرد: ما به چه دلیل پای صندوق آرا آمدیم و این همه شور ایجاد کردیم؟ این برای آینده ملت بود، نه صرفا انتخاب این یا آن آقا. اصل موضوع بحث این بود که شرایط کشور و مردم ما بهتر شود، اصلا خود اسلام برای چه آمده است؟ ما فکر می‌کنیم خدا یک طرف است و مردم یک طرف؛ اما خداوند دین و پیامبرانش را برای مردم فرو فرستاده است. قرآن را نیز خدا می‌گوید برای هدایت مردم فرستاده‌ایم.

رییس جمهور گفت: اگر نهایت امر را مردم بدانیم، آن وقت تولید، توزیع و تجارت ما و تلاش اصناف ما، در نهایت همه خدمت به مردم معنا می‌شود و اگر این وضع ایجاد شد، درست است. درست است که تجارت یعنی کسب سود و باید سود باشد تا حرکتی ایجاد شود، اما اصل و نهایت این فعالیت، باید خدمت به مردم باشد.

وی افزود: اگر چه مصرف بی‌قاعده مذموم است، اما اصل مصرف چیز منفی نیست. مصرف متعادل و معقول اساس اقتصاد است. اگر مصرف نباشد، چرخ فرآیند تجارت، یعنی تولید و توزیع به حرکت درنمی‌آید. همه اینها پایه حرکت اقتصادی در جامعه است.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه تلاش دولت یازدهم از ابتدا حذف تصدی‌گری در وزارتخانه‌ها بوده، گفت: در ابتدای دولت همه وزرا قول می‌دهند، اما بعد از گذشت مدتی گویا تصدی‌گری لذت‌بخش می شود و برای عبور از آن بهانه و دلیل می آورند که البته ممکن است این دلایل درست باشد.

روحانی اظهار داشت: ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ برای این بود که اقتصاد به مردم واگذار شود و دولت از اقتصاد دست بکشد، اما ما چه کار کردیم؟ بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی‌تفنگ بود که آن را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم، این اقتصاد و خصوصی‌سازی نیست.

رییس جمهور افزود: از آن دولتی که تفنگ نداشت می‌ترسیدند، چه برسد به اینکه اقتصاد را به دولتی دادیم که هم تفنگ دارد و هم رسانه را در اختیار دارد و همه‌چیزی دارد و کسی جرأت ندارد با آنها رقابت کند.

روحانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، زمانی که سیاست‌های اصل ۴۴ تدوین شد، در مراسمی با حضور مسئولین کشور فرمودند که این سیاست‌های کلی باید یک انقلاب اقتصادی باشد، خاطرنشان کرد: اگر سیاست‌های اصل ۴۴ به درستی و دقیق اجرا می‌شد، واقعا انقلاب و تحول بزرگی در اقتصاد روی می‌داد.

رییس جمهور ادامه داد: البته در دولت یازدهم تلاش بر این بوده واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌ها واقعی باشد و براساس آمار واگذاری‌های دولت یازدهم همگی درست و به بخش خصوصی واقعی بوده است، اما واگذاری‌های دولت قبل طبق این آمار به بخش واقعی خصوصی حداکثر ۱۳ درصد بوده است که این بسیار کم است.

وی اظهار کرد: ما باید اقتصاد را جز در موارد ضروری باید واگذار کنیم و جزو موارد تصدی‌گری نیست که دولت بخواهد برعهده گیرد، البته دولت وظایفی را در برابر بخش خصوصی برعهده دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه باید بخش خصوصی را در کشور تقویت کنیم، گفت: همواره می‌گفتند که بخش خصوصی ما ضعیف است، اما در دو سال اخیر برای ما آشکار شد که بخش خصوصی واقعاً ضعیف است، چرا که فضای بسیار خوبی برای صادرات در روسیه و چند کشور دیگر مهیا شد، اما دیدیم که تاجر قوی برای انجام این کار در کشور وجود ندارد.

روحانی ادامه داد: تاجری که بتواند محصولات زراعی موجود در کشور را به درستی بسته‌بندی کرده و به موقع به کشور مقصد برساند، وجود ندارد و این در حالیست که ما صادرات ساعتی، لحظه‌ای و ادواری نداریم، بلکه صادرات به بازارهای هدف باید استمرار و ثبات داشته باشد و نه تنها دولت کشور مقصد بلکه مردم آن کشور باید نسبت به ثبات موجودی کالا اطمینان داشته باشند تا به سراغ کالاهای دیگر نروند.

رییس جمهور تصریح کرد: ما نیازمند ثبات مشتری و بازار مشترک هستیم و باید اقتصاد به بخش خصوصی واگذار شود.

روحانی با تأکید بر اینکه همه قوا و مسئولان ذیربط باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، گفت: امنیت تنها با داعش به خطر نمی‌افتد، بلکه دولت، مجلس و قوه قضائیه می توانند روزانه با وضع آیین‌نامه‌ها و برهم زدن آرامش بازار، امنیت را بر هم بزنند و یا  متقابلا می توانند امنیت را تقویت کنند.

رییس جمهور اظهار داشت: باید همه دست به دست هم بدهیم تا امنیت واقعی را در جامعه ایجاد کنیم.

روحانی با اشاره به ضرورت حمایت و ارایه تسهیلات به بخش خصوصی گفت: البته بانک‌ها در ارایه تسهیلات دچار مشکلات زیادی هستند، هر چند در بعضی از بخش‌ها به خوبی عمل کردند، اما در عین حال مشکلات بانک های ما بسیار است.

رییس جمهور افزود: در دولت یازدهم برای اولین‌بار سرمایه بانک‌های دولتی به دو برابر افزایش پیدا کرد و این کار مهم و بی‌سابقه‌ای بود.

روحانی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین اقدامات دولت دوازدهم قطعا اصلاح نظام بانکی خواهد بود و باید تلاش کنیم تا بتوانیم رونق اقتصادی را در کشور ایجاد کنیم.

پیش از سخنان رییس جمهور، علی فاضلی، رییس اتاق اصناف کشور و غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

همچنین در این مراسم و همزمان با روز ملی اصناف با حضور دکتر روحانی، از  بزرگترین سامانه اطلاع رسانی اصناف و تلویزیون اینترنتی "تابان" رونمایی شد.

سامانه اطلاع‌رسانی و رسانه تعاملی اصناف (تابان) با هدف ساماندهی امر آموزش در جامعه صنفی و ارتقای سطح علمی و مهارتی شاغلین در واحدهای صنفی و خانواده ایشان و با عنایت به ضرورت ارتباط دائم تشکلهای صنفی با متصدیان واحدهای صنفی و اطلاع رسانی و دسترسی آحاد جامعه به محتوای صوتی و تصویری مرتبط با حوزه اصناف راه اندازی شده است.

منبع : ایسنا

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای مســیرهای دهــگانه راهپیـمایــی روز جهانی قـــدس را اعلام کرد.

 در این اطلاعیه که توسط دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صادر شده، آمده است:

«در آستانه آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان که بنا به فرموده بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، روز جهانی قدس نام گرفته است و یکی از جلوه‌های حقیقی اتحاد و انسجام و وحدت جهان اسلام و « امت بزرگ رسول الله » است؛ ملت مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی، آماده خلق حماسه سیاسی دیگری در عرصه ملی و بین‌المللی می‌شود تا صدای حقانیت تنیده شده در مظلومیت فلسطین و قدس شریف را بار دیگر در جهان فریاد زند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن دعوت از ملت بزرگ و همیشه در صحنه ایران اسلامی، از عموم اقشار، اصناف مختلف مردمی، تشکل‌ها، احزاب، گروه‌ها، جناح‌ها و دسته‌های مختلف سیاسی ـ اجتماعی وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی و آزادی قدس شریف می‌خواهد تا بار دیگر با خلق حماسه‌ای عظیم و در خور شکوه و مجد و عظمت ایران و ایرانی با حضور حماسی، مثال‌زدنی و انقلابی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس که در بیش از ۹۰۰ شهر و بخش سراسر کشور به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود؛ سیلی محکمی به نظام استکبار و سلطه جهانی زده و با آرمان مقدس آزادی قدس شریف، تجدید میثاق نمایند.

این راهپیمایی در سراسر کشور، جــمعـه ایــن هــفتـه ۲ تـیــر مـطابـق با ۲۸ رمـضــان المـبـارک و در تهران نیز از ســـاعــت «۱۰:۳۰ صـــبـح » از تمامی مســـیـرهای دهـگانه زیر به سمت میعادگاه نماز جمعه ( دانشگاه تهران ) با حضور امت قدرشناس و همیشه در صحنه، برگزار خواهد شد.

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (علیه‌السلام)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی(قلعه‌مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۳: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۴ : مسجد امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۵ : مسجد حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۶: مسجدالمهدی(عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۷: مسجدالجواد(علیه‌السلام)، میدان هفتم‌تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) ، بلوار کشاورز ، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۸: مسجد امام جعفر صادق(علیه‌السلام)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۹: مسجد حضرت امیر(علیه‌السلام)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۱۰: مسجد جامع رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) ، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال‌الملک، بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب ، دانشگاه تهران

منبع : ایسنا

طبق پیش‌بینی صورت گرفته تا پایان سال جاری فروش صنعت خودرو و قطعه ایران مجموعا به حدود ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا ویرایش دوم "برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت" را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است. بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به "برنامه راهبردی صنعت خودرو" است.

در برنامه راهبردی صنعت خودرو راهکارهایی در زمینه توسعه و گسترش کمی و کیفی صنعت خودرو و قطعه ایران در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شده که از جمله‌ آن افزایش فروش صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی در سال جاری است.

در این زمینه در این سند پیش‌بینی شده که در سال جاری (۱۳۹۶) میزان فروش سالیانه صنعت خودرو و قطعه باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع مادر با سطح فناوری متوسط در زمره صنایع اولویت‌دار این وزارتخانه برای تحقق اهداف مرتبط در سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور (ایران ۱۴۰۴) قرار دارد.

منبع:ایسنا

 

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 12:27

آخرین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز

در بازار امروز - پنجشنبه - سکه تمام طرح جدید با روند افزایشی نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان رسیده و دلار آمریکا با ثبات نسبی همچنان در کانال ۳۷۰۰ تومان در نوسان است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز حدود ۱۱۴ هزار تومان عرضه می شود. همچنین در میان دیگر انواع سکه، نیم سکه ۶۴۱ هزار تومان و ربع سکه ۳۷۶ هزار تومان فروخته می شود.

اونس برای معاملات در بازارهای جهانی طلا نزدیک به ۱۲۵۴ دلار داد و ستد می شود.

اما در بازار ارز، دلار آمریکا ۳۷۴۶ تومان، یورو ۴۲۷۷ تومان، پوند انگلستان ۴۸۴۴ تومان، لیر ترکیه ۱۰۹۴ تومان، یوان چین ۵۶۹ تومان و درهم امارات ۱۰۲۶ تومان عرضه می شود. دلار مبادله‌ای نیز در بازار امروز ۳۲۴۹ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت‌گذاری شده است.

منبع:ایسنا

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) درباره‌ی حل مشکل آب مجمتع معدنی سنگان از مذاکره با دولت افغانستان برای استفاده از رودخانه مرزی خبر داد.

در حاشیه بازدید مهدی کرباسیان از واحدهای کنسانتره و گندله ‌سازی در مجتمع معدنی سنگان در جمع خبرنگاران، گفت: ایران و افغانستان مذاکراتی را برای انجام فعالیت‌های مشترک صنعتی داشته‌اند که موضوع همکاری‌های فولادی از جمله آنها بوده است.

وی ادامه داد: در سفری که به کابل داشتم پیشنهاد شد افغانستان با توجه به ذخائر مناسبی که در سنگان افغانستان دارد، کارخانجات کسانتره و گندله را در آنجا احداث کند و موضوع فولاد نیز با توجه به وضعیت گاز در ایران دنبال شود و مطابق آن بحث تامین آب حوزه فولاد از طریق آب رودخانه مرزی افغانستان صورت گیرد.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اظهار کرد: آخرین اتفاقی که در این زمینه افتاد این بود که قرار شد تا کارشناسان افغانی برای بررسی موضوع انتقال آب به ایران سفر کنند تا این موضوع به مرحله‌ی انجام برسد.

منبع:ایسنا

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 12:22

افزایش 48 درصدی تولید طلای موته

میزان تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته در 2 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 48 درصد افزایش یافت.

مجتمع طلای موته در ماه های فروردین و اردیبهشت، 65 کیلوگرم شمش طلا تولید کرد.

این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 44 کیلوگرم بود. همچنین میزان تولید مجتمع مذکور نسبت به برنامه (35 کیلوگرم)، 86 درصد افزایش یافت.
مجتمع طلای موته در ماه اردیبهشت 35 کیلوگرم شمش تولید کرد که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته (24 کیلوگرم)، 46 درصد رشد نشان می دهد.
این مجتمع سه برنامه شامل «استفاده از روش های استخراج طلا از کانی های کم عیار معدن»، «اجرای روش های استحصال طلا از سد باطله قدیمی مجتمع» و نیز «جایگزینی روش های جدید شمش ریزی طلا با هدف کاهش آلودگی و افزایش کیفیت» در دست اجرا دارد.
بنا به این گزارش مجتمع طلای موته در هفت کیلومتری شمال غرب روستای موته از توابع شهرستان برخوار و میمه در استان اصفهان واقع است.

منبع:ایرنا

صفحه 1 از 925

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395