عصر اقتصاد: در نشست مجمع عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام شد: افزایش81 درصدی فروش محصولات خوشه های صنعتی

در نشست مجمع عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضمن بررسی وضعیت 9طرح ملی سازمان در حوزه تملک دارایی سرمایه ای به افزایش 81 درصدی فروش محصولات و رشد 72درصدی صادرات خوشه های صنعتی پرداخته شد.

علی یزدانی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این نشست که با حضور دکتر فیاض معاون توسعه مدیریت منابع واموراستان های وزارت صنعت، معدن وتجارت و نمایندگانی از وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت جهاد وکشاورزی و حسابرسان برگزار شد، با اشاره به اقدامات  انجام شده در حوزه  طرح های تملک دارایی های سرمایه ای سازمان گفت: این مجموعه 9 طرح ملی تملک دارایی وسرمایه ای دارد که از این تعداد 7 طرح توسط سازمان درحال اجرا و بهره برداری می باشد.

وی افزود: بهره برداران دو طرح دیگر نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه می باشد که مجری طرح اول سازمان می باشد.

در این نشست معاون برنامه ریزی سازمان نیز ضمن تشریح عملکرد سازمان با بیان اینکه 37 درصد اعتبارات مصوب در خصوص طرح های ملی به این مجموعه اختصاص یافته است، افزود: سهم صنعت از کل اعتبارات کشور  حدود 50 درصد می باشد که از این میزان سهم سازمان های تابعه در جهت توسعه صنعت، ایجاد اشتغال و... خیلی زیاد نیست.

فرشاد مقیمی در این نشست همچنین ضمن تشریح وضعیت طرح های تملک دارایی های سرمایه ای به اقدامات انجام شده در حوره کمک های فنی و اعتباری، تجهیز 187شهرک صنعتی به سیستم تصفیه خانه فاضلاب، افزایش 81 درصدی  فروش محصولات خوشه ها ی صنعتی و همچنین رشد 72درصدی صادرات خوشه ها  و... پرداخت.

در این نشست فیاض معاون توسعه مدیریت منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ضمن ارزیابی مثبت از عملکرد سازمان، به نکاتی در خصوص طرح های تملک دارایی سرمایه ای اشاره  و خواستار تخصیص بودجه مناسب به این بخش شد.

لیلا قاسمی:

عصر اقتصاد: رئیس پارلمان بخش خصوصی ایران گفت: رویکرد جدید اقتصادی دولت  کاملا مثبت است که هم باب مذاکره برای فعالان اقتصادی با دنیا را  باز کرده و هم در نظر دارد با افزایش مشارکت فعالان اقتصادی بخش خصوصی  در کنار دیپلماسی سیاسی به  دیپلماسی اقتصادی هم توجه داشته باشد.

غلامحسین شافعی درگفت و گوی اختصاصی با خبرنگار عصر اقتصاد در مورد پیوند سیاست در تسهیل روابط اقصادی گفت: دیپلماسی سیاسی و اقتصادی در یک پیوند باهم ضرورتی را ایجاد می کند. به همین لحاظ شاهد آنیم که در کنار هر سفر سیاسی خارجی که خود رئیس جمهور و یا وزیر خارجه  می رود حتما یک جایی برای حضور بخش خصوصی می گذارند و نظرشان بر این است که هیات هایی در کنار وزیر امور خارجه حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حضور بخش خصوصی در کنار دولت زمینه‌ساز قراردادها و همکاری‌های مشترک بین‌المللی است این روند را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این حضور قرار نیست در  اولین ملاقات با مقامات یک کشور  و در فاصله ای کوتاه منجر به کارعملی شود اما می تواند منجر به گشایش روابط برای فعالان اقتصادی شود.

شافعی این ملاقاتها را ایجاد فرصتی مغتنم برای فعالان بخش خصوصی دانست و تاکید کرد: این ملاقاتها برای فعالان بخش خصوصی قابل اهمیت است زیرا  ما به عنوان فعالان اقتصادی فرصت این را پیدا می کنیم تا با کسانی مذاکره کنیم و با کسانی ملاقات کنیم که در یک سفر معمولی ممکن است این امکان برای ما وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه این فرصت باب  گشایشی برای فعالان تجاری است گفت: فرصتی برای فعالان تجاری  این فتح باب برای ما ایجاد می شود که از این فتح باب باید استفاده کنیم و پیگیر باشیم  این سفر را در فرصت های بعدی یعنی اگر من این امکان را پیدا می کنم و میروم با وزیر تجارت  یک کشور مذاکره می کنم و این فرصت برای من بوجود می آید بعدش برنامه ریزی باید بکنم تا از فرصت پیش آمده تا اخذ نتیجه را دنبال کرده و استفاده بکنم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی تاثیر حضور بخش خصوصی به همراه هیات های دولتی رامثبت  ارزیابی کرد و گفت: همراهی فعالان اقتصادی با دیدارهای سران دولتی در مسایل بی تاثیر نبوده و حتی  تاثیرات قابل توجهی نیز داشته است.

شافعی گفت: رئیس جمهور معتقد است بخش خصوصی باید میدان دار باشد و همراه بردن هیات های تجاری و اقتصادی دلیل بر این مدعاست.

رئیس اتاق بازرگانی ایران عدم آمادگی دولت در واگذاری تجارت به بخش خصوصی را دلیلی برای بزرگ بودن و فعالیت دولت در بخش سرمایه گذاریها دانست و افزود: و بسیاری از کارها توسط بخش خصوصی انجام شود اما مجموعه بدنه  دولت امادگی کافی در این حد هنوز ندارد ودر خیلی جاها این صدا به خوبی شنیده نمی شود.

وی در ادامه افزود: من معتقدم این قضیه زمان می برد و اگر رئیس جمهور به این تاکیدات خود استمرار ببخشند راه گشایش در این زمینه در آینده گشوده خواهد شد ولی مطمینا ما اگرخواسته باشیم مقایسه بکنیم الان یک تغییر ملموسی در فضای تجاری نسبت به زمان گذشته را در این زمینه احساس می شود.

رئیس پارلمان بخش خصوصی ایران در پاسخ به اینکه کدام بخش دولت باید در همراهی بخش خصوصی همراهی بیشتر داشته باشد گفت:برخی از وزارتخانه در بخش عملکرد وفعالیت  قرابت بیشتری با ما داشته و دارند به ما نزدیکتر بوده و لزوم همکاری بیشتری را می طلبد ولی به نظر من باید این امر در فضای عمومی باید جا بیافتد، یعنی  که کل رویکرد دولت به این  موضوع معطوف شود.

وی با اشاره به همراهی و نیاز بخش های وسیعی از دولت و رابطه تنگاتنگ آنها اشاره کرد و گفت: بسیاری از سازمانها و وزارتخانه ها و مسولان به نحوی با کار ما ارتباط دارند؛ در زمینه سیاست گزاری در زمینه برنامه ریزی و در زمینه تصمیم گیری ما با تمام سازمانها به نحوی ارتباط داریم ، الخصوص سازمان هایی مانند صنعت معدن تجارت قطعا بیش از دیگران ،اقتصاد هم قطعا بیشتر از دیگران وزارت خارجه نیز امکان فعالیت بیشتری با ما داشته باشد ولی این ارتباط در مجموعه دولت همگانی است و ما در هر جا یی با این مجموعه ها سرو کار داریم  همراهی داریم و رویکرد دولت باید یک واقعیت و مقبولیت در تمام سیستم دولتی و مخصوصا در بدنه دولت و علاوه بر شرایط خاص و علاوه بر سطح تهران در سطح کشور نیز این امر فراگیر شود.

شافعی در پاسخ به این سوال که آیا دولت توانسته نگاه بخش خصوصی را در اصول سیاستی بستر سازی نموده و آن را لحاظ کند، گفت: در مذاکراتی که در حین سفرها  شاهد بودیم بخش خصوصی هم خواسته هایی داشت. از جمله روابط بانک ها و تسهیل در رفت و آمد تجار و دریافت ویزا و از دیگر موارد مورد بحث روابط بیمه ای  که با آن کشورها برای بخش خصوصی اهمیت داشته و در این مذاکرات  درباره همه موارد مذاکره شده است.

وی در ادامه به تاثیر حضور بخش خصوصی در کنار دولت و رسیدن به خواست های بخش خصوصی گفت: در بسیاری از این موارد بحث ها و خواست ها در جریان است و کار به اتمام نرسیده است یعنی نتیجه کامل بدست نیاورده ایم، ولی در برنامه های مذاکرات و اسناد تفاهم نامه ها در خیلی از کشورها نتیجه هم داده است ، مثلا در صدور ویزا در برخی کشورها تسهیل ایجاد شده است.

رئیس اتاق ایران در خصوص تاثیر اتاق بازرگانی در کاهش روادید گمرکی و توسعه تجارت بازرگانان گفت: در سفر ارمنستان و آسیای مرکزی به همراه رئیس جمهور یکی از نتایج این سفر برقراری روابط بانکی بود و منجر به این شد در ماه فوریه آنها به ایران آمده و در فوریه این مشکل به طور کلی حل می شودو باب مذاکرات گشوده و باید منتظر نتایج باشیم

وی در ادامه با طرح این مطلب که باب مذاکره در خیلی جاها باز شده و باید منتظر نتایج بدست آمده باشیم، اذعان کرد: حضور  تعداد 97 هیات تجاری از کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و عربی پذیرش شده‌اند که در مجموع تعداد 2100 فعال اقتصادی را به پای میز مذاکرات تجاری با فعالان اقتصلادی ایرانی درنه ماه نخست سال 1395 نشان از این موفقیت است.

شافعی  همچنین به فعالیت اتاق در پی این ملاقاتها اشاره کرد و گفت: اتاق در ده ماهه سال 1395 موفق شده 20 هیات تجاری را به 38 کشور اعزام کند که برخی از این هیات‌ها در همراهی با مقامات بلندپایه کشور بوده است .

وی به وجود مقرارات دست و پاگیر در روند توسعه تجارت اشاره کرد و گفت:  قوانین و مقررات موجود کشور گاهی مانعی بر سر تصمیات گرفته شده است لذا در کنار این تصمیمات گرفته قوانین و مقراراتی در ارتباط با مسایل اقتصاد خارجی باید مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت  شرایط  تسهیل در کسب و کار گفت: سیاست گذاران و تصمیم گیران و کسانی که از آنطرف تصمیم گیری می کنند فضای کسب و کار کشور و مشکلاتی که بر سر راه سرمایه گذاری قرار می گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران  در جواب سوال عصر اقتصاد در مورد تاثیر بدهی ها در روند تبادلات تجاری گفت: بدهیهای بین کشورها نمی تواند در اصل روابط تجاری مساله ساز باشد.

وی در ادامه  تاکید کرد: اقتصاد در سطح کلان و لزوم ضرورت رایزنی های تجاری قابل گفت و گو و حل شدن است ما مشکلات اینچنینی که دولت بدهکار و یا بستانکار است در روابط بخش خصوصی چندان موثر نیست . زیرا تجار هردو طرف در حال فعالیت و مراودات اقتصادی هستند ، مگر بر قوانین بار جدیدی اضافه کنند که فعاللیت اقتصادی را تحت تاثیر بگذارند.

شافعی  در مورد مناسبات تجاری با کشور پاکستان گفت: اختلافات نمی تواند تاثیر چندانی در روابط اقتصادی و تجاری ما بگذارد آنچکه هست مشکلاتی است که  از گذشته وجود داشته و همچنان بر فضای تجاری تاثیر دارد.

وی با اشاره به وجود اختلافات در بحث تعرفه های ترجیحی تاکید و  گفت: ما در این روابط به دنبال قرار داد تعرفه ترجیحی هستیم و این کار هم در ترکیه انجام شده و در پاکستان هم در حال مذاکره هستند.

به عقیده شافعی، ایجاد قرار داد تعرفه های ترجیحی می تواند روابط تجاری خوبی  را برای کشورمان با دیگرهمسایه ها ایجاد کند.

بنا برگفته رئیس اتاق بازرگانی ایران تنها می توان 70تا 80 درصد نیازهای کشور داخلی را در تجارت با همسایگان خود تامین کرد.

این مقام مسئول  در خصوص ضرورت ورود ایران در تجارت آزاد جهانی  (WTO)   بیان کرد: فعالان اقتصادی مدت زیادی است که منتظر ورود به تجارت جهانی هستند ولی  یکی از محدودیت های ورود ما به تجارت جهانی مساله تحریم بوده است.

وی همچنان تصریح کرد: آنچکه درموضع تجارت جهانی برای ما مطرح است و شامل نگرانی های ما می شود بحث تحریم بود که مانعی بزرگ در سر راه ما بود و موجب شد که ما نتوانیم به این کاروان بپیوندیم با گشایش های جدید که بعد از برجام انجام شده و امضای برجام فضای جدیدی ایجاد شده من مطمینم که با فعالیت هایی که در این زمینه در حال انجام است.

بنا بر عقیده رئیس پارلمان بخش خصوصی انعقاد قراردادهای بزرگ که به تازگی افزایش یافته، بسیار حائز اهمیت است و از ثمرات برجام است اما انعقاد قرارداد در سطح بنگاه‌های کوچک و متوسط و پیوند اینگونه بنگاه‌ها با شرکای خارجی از جمله مهمترین الزامات برای تقویت بنگاه‌های اشتغال‌زا در کشور است.

وی معتقد است: تسهیل در انعقاد قرارداد و همکاری مشترک اقتصادی میان بخش‌خصوصی ایران و بخش‌خصوصی سایر کشورها، مهمترین خواسته بخش خصوصی است که با موانعی همچمون ارتباطات بانکی مواجه است.

شافعی  فضای ایجاد شده پس از برجام را مناسب ارزیابی کرده و حضور ایران را در تجارت آزاد جهانی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: من مطمینم که ایجاد موقعیتی که در این زمینه در حال انجام است و امکان حضور ما فراهم خواهد شد ضمن اینکه ما در پیمانهای منطقه ای هم فعال هستیم و یکی از آنها "پیمان منطقه ای اوراسیا" است.

وی در خصوص آمادگی حضور ایران در پیمان های منطقه گفت: عضویت ناظر پیمان منطقه ای اوراسیا آمادگی مطلوب کشورمان برای حضور در تجارت جهانی است.

شافعی فعالیت در اجلاس های مختلف تجاری را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ورود در پیمانهای تجاری همچون اوراسیا که جمعت عظیمی را در برمی گیرد گشایشی جهشی در  تجارت خارجی ما را سبب می شود و من مطمینم که سطح تجارت مادر منطقه بالا خواهد رفت.

وی در ادامه تلاش ایران را برای ورود به بازارهای تجاری را خواست دولت بیان کرد و گفت: من اطلاع دارم که دولت فعالیت قابل توجهی در این رابطه دارد تا با ورود در پیمانهای بزرگ تسریع روابط تجاری و آزادی تجاری  را بدست آورد.

رئیس اتاق ایران با اشاره به تامین بدهی های دولت گفت: دولت در اقدامی دست به اقدام اوراق قرضه کرده است که این تجارت یکی از مناسبات رایج در بین دولتها است.

وی در  پایان درخواست کره برای فروش اوراق قرضه ایران در بازارهای بورس را نشان از مقبولیت اقتصادی و توان حضور تجاری ایران در سطح جهانی دانست.

عصر اقتصاد: عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در دومین نشست معماری راه وجود آزادی عمل در طرح‌های مصوب معماری راه را ضروری دانست و گفت: ما باید در این بخش به شرایط و نیازهای هر منطقه توجه کرده و مطابق با اقلیم و خواست موجود در این حوزه گام برداریم.

سید حسین میرشفیع عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در دومین نشست معماری راه با تأکید براینکه در زمان کنونی و وجود مشکلات اقتصادی فراوان در کشور نباید به مسائل آرمانی فکر کرد و باید فعالیت‌ها را از پروژه‌‌های کم هزینه و کوچک موجود آغاز کنیم گفت: در گذشته بحث راهسازی کشور به گونه‌ای بود که نزدیک به ۱۶ میلیون نفر از شهروندان به راه مناسب، دسترسی نداشتند و سالانه شاهد حدود ۱۹ هزار کشته در تردد جاده‌ای بودند.

وی در ادامه افزود: با توجه به مشکلات فراوان این حوزه تمامی تلاش‌ها در این زمان به سمت رفع مسائل اولیه و توسعه شبکه‌ راه‌ها بوده و توجهی به منظر معماری آن‌ها نمی‌شد.

میرشفیع گستردگی شبکه‌ راه‌ها در زمان فعلی را یکی از دلایل توجه به بحث معماری راه در زمان کنونی دانست و گفت: درحال حاضر نزدیک به ۹۲ درصد جمعیت روستایی از راه آسفالته برخوردار هستند و طول شبکه آزادراهی نیز تا حد قابل قبولی توسعه پیدا کرده که در نتیجه شرایط را برای توجه و بررسی مبحث معماری راه به خوبی فراهم کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ساخت آزادراه‌ها از طریق بخش خصوصی و خود مردم اتفاق بسیار خوبی در این بخش به شمار می‌رود گفت: بدون شک در این چارچوب ساخت و ساز به مسئله منظر راه توجه بیشتری از سوی کارفرمای پروژه خواهد شد.

عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه با تأکید براینکه هم‌اکنون پنج هزار کیلومتر آزادراه جدید در دست احداث قرار دارد گفت: من از متخصصان فعال در این حوزه می‌خواهم که در مرحله اول صورت مسئله لازم در توجه به قواعد معماری راه را برای مشاور پروژه طراحی کرده و راهکارهای مناسبی در حوزه منظر راه در اختیار آن قرار دهند.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: درحقیقت ما از تجاربی که تا کنون در پروژه‌هایی مانند احداث پل، تونل و جاده نیز داشته‌ایم استفاه نمی‌کنیم،در حالی که می‌توانیم از سازه‌ها و امکاناتی که هم‌اکنون با هزینه کمی دراختیار داریم بسیاری از اقدامات ضروری این بخش را انجام دهیم.

میرشفیع وجود آزادی عمل در شرح خدمات طراحی منظر راه‌ها را مسئله‌ای بسیار مهم در این حوزه دانست و گفت: به تصور من برگزاری مسابقات و نمایشگاه‌هایی که در این حوزه می‌توانند کمک کنند نیز ایده خوبی به شمار می‌رود.

وی تهیه ضوابط لازم بسته به نوع نیازهای منطقه‌ای را نکته‌ای مهم در این حوزه قلمداد کرد و گفت: ما باید در این بخش به شرایط و نیازهای هر منطقه توجه کرده و مطابق با اقلیم و خواست موجود در این حوزه گام برداریم.

 

 

 

 

عصر اقتصاد: مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

سعید محمدزاده، در جمع خبرنگاران در مشهد گفت: این قرارداد که در چهارچوب قوانین کشور انجام شده و بر اساس آن بنا است نیروهای داخلی بخش قابل توجهی از پروژه را به انجام برسانند، هفته آینده به امضا خواهد رسید.

وی افزود:‌ ۲ میلیارد دلار اعتبار مالی طرح برقی کردن راه آهن تهران - مشهد نیز از طریق فاینانس تامین شده و امید است پیش از نوروز ۹۶، خبر خوش آغاز اجرای پروژه به زائران حضرت رضا(ع) اعلام شود.

مدیرعامل راه آهن، عملیاتی کردن منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی را از اولویت های این سازمان دانست‌ و گفت: راه آهن تلاش دارد با فراهم کردن بستر لازم برای افزایش سهم خود در جابه جایی بار و مسافر، در راستای صرف جویی در مصرف سوخت و تامین امنیت هم میهنان گام بردارد.

 

 

 

 عصر اقتصاد: معاون معماری و شهرسازی وزیر راه وشهرسازی کمبود زمین و خدمات در شهرهای بزرگ را یکی از دلایل گرایش به سمت بلندمرتبه‌سازی دانست و گفت: عدم تمکین مدیریت شهری به سازو کارهای قانونی عمدتا به دلیل نگاه سوداگرانه بوده و موجب سیطره کمیت بر کیفیت شده و ما مجبور هستیم تا زمان تغییر نگرش سوداگری به این موضع دامن نزده و تلاش کنیم آن را اصلاح کنیم.

پیروز حناچی در دومین روز از سومین کنفرانس بناهای بلند درخصوص دیدگاه‌ها و اقدامات شورایعالی شهرسازی در خصوص این مسئله اعلام کرد: پدیده بلندمرتبه‌سازی، پدیده‌ای است که قطعا با گسترش شهرها نمی‌شود با آن مقاومت کرد.

وی در ادامه کمبود زمین و خدمات در شهرهای بزرگ را از دلایل گرایش به سمت بلندمرتبه‌سازی دانست و افزود: در حال حاضر با توجه به تجارب جهانی در سایر نقاط جهان سعی می‌شود با بهره‌مندی از مزایای بلندمرتبه‌سازی براساس قوانین موجود اقداماتی برای کنترل مسائل انجام شود، بخشی که به نظر می‌رسد ما در زمان فعلی مشکلات بسیاری در آن داریم.

حناچی هدف اصلی مقررات موجود در این بخش را ایجاد هماهنگی و احداث بنا ودر عین حال به حداقل رساندن مشکلات محیطی اعلام کرد و گفت: هماهنگی با زمینه، فرصت‌ها و چالش‌های مکان، احداث و برنامه‌های جامع مرتبط با مکان، شیوه ارتباط با بناهای کم ارتفاع، پارک‌ها و فضاهای باز، تأثیرگذاری بر موضوع محرمیت، نور، خط آسمان، نور خورشید، سایه‌اندازی، تأثیر بر دیدهای مشخص از فضاهای عمومی، توجه به میزان حساسیت اجزای طبیعی مجاور، شیوه احداث در سایت‌های مجاور و خاص، احترام به سایت‌های میراثی همه از موارد مورد توجه در تدوین ضوابط بلندمرتبه‌سازی به شمار می‌رود که باید در سطوح مختلف پاسخگوی آن باشد.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در ادامه سازماندهی سایت مشتمل بر مکان ساختمان در ارتباط با سایت و خیابان‌های مجاور، دسترسی‌ها و پارکینگ، ایجاد فضاهای عمومی دسترس پذیر، تامین فضاهای باز خصوصی یا مشاع، تامین ارتباطات پیاده و دوچرخه به گونه‌ای امن و راحت را از دیگر موضوعات قابل توجه در این بخش اعلام کرد و گفت: در معیارهای مشترک تجارب جهانی طراحی ساختمان مشتمل بر تعیین ویژگی‌های هر کدام از بخش‌های ارتفاعی ساختمان شامل پایه‌ها، بخش‌های میانه و بالای ساختمان در ارتباط با خیابان، دسترس‌پذیری ابعاد و اندازه‌ها، نحوه مکان‌یابی بخش‌های مختلف ساختمان، میزان عقب‌نشینی بدنه، جهت‌گیری میزان فاصله‌ها، احداث بالکن‌ها، هماهنگی با خط آسمان شهر و نورپردازی نیز از دیگر موارد حائز اهمیت در این حوزه به شمار می‌رود.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:حمایت از پیاده‌ها و عرصه‌های عمومی شامل منظر خیابان، تسهیل عبور ومرور پیاده، کنترل تأثیر باد در سطح ارتفاعی عابر پیاده و تهویه طبیعی نیز از موضوعاتی است که به عنوان معیارهای اصلی مشترک این مبحث در تجارب جهانی محسوب می‌شوند.

حناچی با بیان این مطلب که ما هم اکنون برای جا انداختن معیارهای مشترک ذکر شده در شهر بسیار مشکل داریم گفت: متأسفانه این موارد از بدیهی‌ترین مسائل مورد توجه در این حوزه به شمار می‌روند.

محمد ارفع
عصر اقتصاد : مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به اینکه از زمان ساخت آزاد راه تهران شمال تاکنون پیشرفت 77 درصدی در این پروژه داشته ایم گفت: پروزه قطعه یک بزرگراه تهران شمال یکی از پیچیده ترین عملیات های عمرانی است که در کشور در حال انجام است که خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این پروژه سرعت گرفته و فقط طی دو سال 45 درصد پیشرفت فیزیکی را تجربه کرده است که از این میزان سهم 10 ماهه ابتدایی سال 95، 25 درصد است.

خیر الله خادمی در بازدیدی که روز چهارشنبه به همراه جمعی از خبرنگاران برای بررسی پیشرفت های حاصل شده در این پروژه رفته بود در پاسخ به سئوال خبرنگار عصر اقتصاد مبنی بر اینکه بعد از افتتاح قطعه اول این پروژه بار ترافیکی در محل تلاقی جاده قدیم و آزادراه به دلیل  کاهش خطوط آیا پیش بینی نمی کنید که ترافیک در این محدوده سنگین  و خارج از کنترل شود؟ گفت: به هر صورت بعد از کاهش مسیر ها این مساله به صورت طبیعی به وجود خواهد آمد ولی باید در نظر گرفت که ما با تعریض این نقطه تلاقی سعی در کاهش بار ترافیکی این پروژه خواهیم کرد همچنین با افتتاح این پروژه مسیر قدیمی جاده چالوس بار ترافیکی کمتری خواهد داشت که همین مساله باعث رفع پیچ ترافیکی درمحدوده شهرستانک خواهد شد.

وی همچنین در مورد پیش بینی ها و نیز زمانبندی که برای افتتاح این پروژه قبلا اعلام شده بود گفت: ما باید در زمان بهره برداری از این پروژه تجدید نظرهایی انجام دهیم و اینکه قبلا مطرح شده است که حداقل یک باند از این پروژه تا قبل ازعید باید  به بهره برداری برسد اشتباه است. بلکه این مساله درخواستی است که معاون اول رئیس جمهور در بازدید از مراحل و پیشرفت های آزاد راه مطرح کرده بود با این حال ما هنوز هم براساس زمانبندی تا آخر بهار 96 برای اتمام پروژه زمان داریم. البته باید دانست که یک باند از این قطعه تا عید آماده خواهد شد ولی شرایط ایمنی را برای زیر بار ترافیک رفتن و مسافران نخواهد داشت که همین امر باعث می شود ما این مسیر را افتتاح نکنیم.

این مقام مسئول با تاکید براینکه زمان بندی قبلی با مشکلاتی مواجه شده است که قطعا به تعویق خواهد افتاد ادامه داد: پس از بررسی گزارش‌های مجریان طرح زمان اتمام عمیات آزادراه تهران-شمال از سوی وزیر راه و شهرسازی در بازدید مجددی که احتمالا همراه با رئیس بنیاد خواهد داشت اعلام خواهد شد.

خادمی، همچنین در این بازدید با تاکید بر اینکه پروژه آزادراه تهران- شمال اولین تجربه های عمرانی است گفت: بلندترین پل و طولانی‌ترین تونل در کشور در این پروژه قرار دارد که این اولین ها با روسازی بتنی تمام آزادراه  تکمیل خواهد شد که می توان آن را منبت کاری مهندسی کشور نامید.

وی از رکورد هایی که در این پروژه به ثبت رسیده اند تقدیر کرد و ادامه داد: علاوه براینکه رسانه‌ها باید موارد مهندسی را منعکس کنند، باقی اطلاعات فنی نیز می‌تواند به عنوان دستاوردهای مهندسی مورد استفاده قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: آزادراه تا پایان سال ۹۳ فقط ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشت وهمین میزان نیز مربوط به مناطق ساده‌تر بوده درحالیکه طی دو سال اخیر یعنی ۹۴ و ۹۵ با همراهی دولت،‌ وزارت راه و بنیاد مستضعفان با به کارگیری ۶پیمانکار ایرانی توانمند یک تحول جدید در پروژه ایجاد شدکه بیانگر پیشرفت ۴۵ درصدی طی دو سال اخیر است و ۲۵ درصد آن فقط مربوط به ابتدای سال جاری تاکنون می‌شود.

نیاز ۵۰۰میلیارد تومانی برای تکمیل قطعه یک آزادراه

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل قطعه یک را مبلغی بالغ بر۵۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت:‌ بر اساس برآوردهای ما برای قطعه ۲ حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان و برای قطعه ۳ نیز حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که سهم وزارت راه را از محل اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی تامین می‌کنیم.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل همچنین ادامه داد : ۷۰۰ متر باقی مانده از مجموع ۳۹ تونل موجود در این پروژه تا پایان سال جاری پایان خواهد یافت و روسازی بتنی درتونل تالون به زودی آغاز و در کل عملیات عمرانی ابنیه فنی روبه پایان یافته است.

وی با اشاره به قرارگرفتن روستاها در شمال و جنوب قطعه یک آزادراه تهران-شمال تاکید کرد: روش ساخت نباید خطری برای مردم داشته باشد و همرمان با جریان داشتن ترافیک باید عملیات اجرایی انجام شود که این مسئله موجب تاخیر در روند اجرا شده است.

خادمی با اشاره به سایرعواملی که باعث تاخیر در اجرای پروژه شده است افزود: تبدیل نوع روسازی از حالت انعطاف‌پذیر به بتن زمان‌بر است و از طرفی به دلیل جوان بودن رشته کوه البرز ریزش‌ها در طول اجرا قابل پیش‌بینی نبود.

معارضان و تملک اراضی مانع اصلی پیشرفت آزادراه

همچنین مدیر عامل شرکت ساخت اصلی ترین مشکل این آزاد راه را معارضان و تملک اراضی دانست و گفت: در حال حاضر در منطقه سنگان افرادی هستند که با نفوذ به حریم رودخانه زمین‌هایی را تملک کرده‌اند و برای دادن آنها به اراضی مورد نیاز آزادراه هزینه کلان را مطالبه می‌کنند.

خادمی با اشاره به توقف چند ماهه کار در برخی از این اراضی به دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات با مالکان، توضیح داد: ما برای خرید بخشی از اراضی موجود در این پروژه مجبور شده‌ایم رقمی نزدیک به ۴۷۰ میلیون تومان هزینه کنیم. این افراد حتی گاهی اوقات نسبت به عملیات کارگاه جاده‌ای و وضعیت پیشروی پروژه نیز اعتراضاتی دارند که این موضوع منجر به حضور دائمی ماموران پلیس در محل پروژه شده‌ است.

به گفته وی در اراضی نزدیک به قطعه نخست این آزادراه حتی قطعه‌زمین‌هایی وجود داشته که کار را برای ۸ سال متوقف کرده بوده است اما با مذاکرات انجام گرفته میان وزیر راه و شهرسازی و قوه قضاییه اقدامات کاملی جهت تملک این اراضی به کار بسته شده تا پروژه طبق زمان بندی خود پیگیری شود.

خادمی در بخشی دیگری از سخنان خود با بیان این‌که قطعه ۳ حدود ۴۷ کیلومتر است که در بررسی جدید به ۵۰ کیلومتر در راستای ارتقای استانداردها افزایش می‌یابد، افزود: تمام مناقصات قطعه ۲۲ کیلومتری ۲ برگزار شده و باقیمانده آن به ۴ پیمانکار واگذار شده و در حال تجهیز کارگاه‌های تونل ۶.۵ کیلومتری در این قطعه هستند.

وی یادآور شد: اکنون در۳۲ کیلومتر ۶۷۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در قلب ۱۳۲ جبهه کاری و ۳۴۰۰ نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند و مدیریت همزمان در این فضای محدود کار بزرگی است.

 

 

 

 

 

 

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 09:30

بررسی علمی کاهش مخاطرات اکتشاف

فرزین سوادکوهی:

عصر اقتصاد: مقوله ژئومکانیک نفت در ایران از مباحثی است که طی سال های گذشته چندان مورد توجه اهل فن قرار نگرفته است.این بحث به كاربردعلم  مكانيك سنگ می پردازد که  از سالها  پيش در بخشهاي مختلف صنعت و گاز  دنيا و در زمینه هایی چون شكافت هيدروليكي، ذخيره سازي زيرزميني گاز، ماسه دهي چاهها، نشست سطح زمين يا كف دريا، فعال شدن گسلها، تغيير تراوايي، بهر ه دهي چاهها، ازدياد برداشت از مخازن نفت، پایداری چاهها و ..  مطرح شده و پروژ ه هاي زيادى در رابطه با آن تعريف گرديده است.

موضوعاتی همچون   مطالعات فرونشست زمین و تراکم  مخزن،  مطالعه و بررسی حالت تنش برجا،تحلیل پایداری چاه ، شبیه سازی جریالن سیال،مطالعه لوله های جداری با مقوله مچالگی، تولید ماسه و موضوعاتی از این دست در آن مد نظر قرار می گیرد. به همین مناسبت قرار براین شد مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با هدف کاهش مخاطرات اکتشاف حامی  دومین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت باشد.

دومین کنفرانس ملی ژئو مکانیک نفت  قرار است با هدف کاهش مخاطرات اکتشاف پنجم و ششم بهمن ماه در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت برگزار شود.

از جمله مهمترین اهداف این کنفرانس میتوان به مواردی همچون،افزایش سطح دانش فنی و علمی کاربرد ژئومکانیک در نفت،بررسی اهمیت و نقش مطالعات ژئومکانیکی در تولید صیانتی، بررسی فناوریهای نوین در طراحی، تحلیل و بهره برداری از چاه‌ها و مخازن هیدروکربوری،ثبت تجربیات و مستندسازی پژوهشهای مرتبط با موضوعات کنفرانس، آشنایی و دستیابی به آخرین دستاوردها و تکنولوژی های پیشرفته جهان،ایجاد بستری مناسب برای هم اندیشی دست اندرکاران مرتبط با طرحهای ژئومکانیک نفت،شناسایی و معرفی کاربردهای علم ژئومکانیک در صنایع نفت و گاز، اشاره کرد.

همچنین بررسی های لرزه ای و میکرو لرزه ای، فیزیک سنگ، آزمون های آزمایشگاهی و برجا،روابط تحلیلی و مدل های رفتاری، مدل سازی ژئومکانیکی، کاربرد زئومکانیک در اکتشاف، کاربرد ژئومکانیک در حفاری، کاربرد ژئومکانیک در تولید و ضوعات خاص در ژئومکانیک از محور های این همایش است.

احمد رمضان زاده رئیس هیات مدیره انجمن ژئومکانیک نفت ایران گفت: دومین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت وبا همکاری انجمن ژئومکانیک نفت ایران ،انجمن اروپایی مهندسین و محققین علوم زمین و دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرودگفت: علم ژئومکانیک که رشته کاربردی در مهندسی سیویل است قدمت 20 ساله در جهان داردکه دربخش مهندسی ایران ازسابقه 7 الی 8 ساله برخورداراست.

رئیس هیات مدیره انجمن ژئو مکانیک نفت ایران با بیان اینکه با در نظر گرفتن رشد میزان مصرف، کاهش بهای نفت و نیاز روزافزون به تولید بهینه از ذخایر هیدروکربنی بذل توجه ویژه به مقوله تولید صیانتی و افزایش بهره وری تولید با نگاهی خاص به علوم کاربردی و فناوری های نوین در صنایع بالادستی نفت و گاز از جمله ژئومکانیک نفت از اهمیت خاصی برخوردار شده و مورد توجه ویژه در برنامه های توسعه ای صنعت نفت کشور قرارگرفته است. خاطر نشان کرد: کاربرد ژئو مکانیک نفت از سال ها پیش در صنعت نفت دنیا درموضوعاتی چون شکست هیدرولیکی، ذخیره سازی زیرزمینی گاز، ماسه دهی چاه ها ، نشست سطح زمین، فعال شدن گسل ها مطرح است. 

رمضان زاده مطرح کرد : در بیشتر شرکت های نفتی و مراکز معتبر کاربردهای ژئومکانیک در صنعت نفت مورد توجه قرارگرفته ولی در کشور ایران هنوز مطالعات ژئومکانیکی مورد توجه جدی قرارنگرفته است به همین دلیل تا کنون در میادین تولیدی کشور اطلاعات کمی از خواص مکانیکی سنگ مخزن وپوش سنگ تهیه شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرودبا اشاره به اینکه در پاسخ به این نیاز استراتژیک و تحقق این ضرورت ملی تحقیقات زیادی در مراکز علمی کشور در تعامل با صنعت نفت کشور صورت گرفته است. افزود: به اشتراک گذاشتن این تجربیات یکی از نیازهای اساسی پیشرفت کشور در این حوزه تخصصی است. که این موضوع از جمله اهداف اصلی برگزاری این کنفرانس محسوب می شود.

وی در ادامه بر ضرورت جلب توجه دولتمردان به ضرورت و اهمیت مطالعات ژئومکانیک میادین هیدروکربوری و نیز توانمندی های بالقوه و بالفعل کشور در این زمینه تاکید کرد و افزود:مطالعات ژئومکانیک کم هزینه تر از عملیات حفاری اکتشافی است و کاربرد آن در عملیات اکتشاف منجر به کاهش بسیاری ازهزینه ها می شود.

هاتف فرج اللهی:

عصر اقتصاد: قدمت صنعت نفت در ایران بیش از یک قرن است و باید تلاش کرد این میراث چه از نظر ارزشی و چه از جنبه های فرهنگی برای نسل های آینده باقی بماند. این که با چه مشقت هایی این صنعت از روز های اول پیدایش به مراحل کنونی رسیده است، امریست بسیار مهم که باید از طریق آموزش به نسل هایی که به نوعی دچار مصرف کنندگی صرف هستند، منتقل شود.

اما تا کنون اقدامات زیادی در پی این مهم به انجام نرسیده بود و صنعت نفت ایران بستری برای خاطره گویی به صورت متمرکز نداشت. هفته گذشته اما موزه صنعت نفت آبادان در مکان اولین بنزین خانه ایران با حضور مسئولان نفتی کشور افتتاح شد تا دلیلی باشد بر قدمت و عزت صنعت نفت ایران.

به گزارش خبرنگار اعزامی عصر اقتصاد به آبادان، اکبر نعمت اللهی مدیر طرح موزه های صنعت نفت در این مراسم گفت: بنزین خانه آبادان در سال ۱۳۰۶ خورشیدی برای تامین سوخت مورد نیاز مردم در مرحله نخست و پس از آن تامین و عرضه بنزین مورد نیاز خودروهای وارده به شهر توسط انگلیسی ها احداث و راه اندازی شده بود.

وی همچنین افزود: از دی ماه سال ۱۳۹۴ کار تعمیر و بازسازی این بنزین خانه به عنوان نخستین بنزین خانه و موزه صنعت نفت کشور توسط کارشناسان موزه های صنعت نفت آغاز شد تا این محل با توجه به قدمت و تاریخ مستند آن، به عنوان یک موزه پخش مورد استفاده عموم قرار گیرد.

وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای بازگشت این بنزین خانه به شکل ۸۸ سال پیش اش اظهار کرد: تمام تجهیزات مکانیکی آن زمان پس از شناسایی، مرمت و بازسازی در موزه قرار داده شده، ضمن آنکه سیر تکاملی پمپ های بنزین، کیل ها، کوپن ها، اسکناس های منقش به نقش پالایشگاه و سایر تاسیسات نفتی، روزنامه ها و مکتوبات مربوط به صنعت نفت، عکسها، تصاویر و اسناد قدیمی، وسائل روشنایی قدیمی همچون فانوس و گردسوز، وسائل گرمایشی مانند والر و علاءالدین، چراغهای خوراک پزی اعم از سه فتیله و غیره، خودروهای قدیمی سوخت رسان، لیلاندهای قدیمی نیز در بخش جنبی این موزه به معرض نمایش گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: محوطه بیرونی نیز با کف فرش آجری قدیمی محوطه سازی شد و مکانی تفریحی نیز برای خانواده ها و کودکان شان در نظر گرفته شد تا بازدید کنندگان ضمن بازدید از موزه بتوانند اوقات خوشی را داشته باشند.

مدیر طرح موزه های صنعت نفت گفت: در بنزین خانه آبادان، ابتدا فرآروده های نفتی در حلب های ۲۰ لیتری توزیع می شد و با گذشت سه سال از آغاز به کار این جایگاه، یک دستگاه پمپ بنزین پدالی گردان در آن نصب و مورد استفاده قرار گرفت، این پمپ دو و نیم متر ارتفاع داشت و دارای یک محفظه شیشه ای مدرج بود که میزان سوخت را مشخص و سپس به باک خودرو تلمبه می کرد.

وی همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ سوال خبرنگار عصر اقتصاد مبنی بر این که بودجه ساخت این طرح و سایر موزه های در دست اجرا چه میزان است، گفت: پروژه موزه بنزین خانه آبادان از آذر ماه سال گذشته در دست اجراست و این طرح به میزان ده میلیارد ریال هزینه برده است و همچنین در حدود 40 میلیارد ریال بودجه برای طرح های در دست اجرا تخصیص داده شده است که امیدواریم این طرح ها تا پایان سال به مرحله بهره برداری برسند.

نعمت اللهی در پاسخ به این سوال که هدف اصلی از ایجاد این موزه ها چیست، گفت: ایجاد اسناد و اشیاء برای پیشینه ای که باید در اختیار نسل های آینده قرار دهیم، هدف اصلی چنین موزه هایی است. همچنین قابل ذکر است این اقدامات در پی ایجاد پیوند بین تاریخ و نسل حاضر و آینده صورت گرفته است.

مدیر طرح موزه های صنعت نفت در خصوص موزه دروازه دولت تهران نیز اظهار کرد: این موزه یکی از پمپ بنزین هایی است که شرکت ایران-انگلیس در کشور ما احداث کرده است و به همت بیژن زنگنه در حال حاضر در مراحل پایانی احداث خود قرار دارد، اما متاسفانه اولین پمپ بنزین تهران که در امیریه واقع بود توسط شهرداری تهران تخریب شده است.

منصور ریاحی مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز  در مراسم افتتاح این موزه گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با حدود 90 سال قدمت، نقش بسیار مهمی  در حوزه سوخت رسانی تا کنون ایفا کرده است. وی با بیان این که در سال 1379 این شرکت به صورت خودجوش پمپ بنزینی در سبزوار را به موزه تبدیل کرده است، گفت: موزه بنزین خانه آبادان اولین موزه رسمی صنعت نفت در ایران است.

وی در ادامه گفت: طرح این موزه از آذر ماه سال گذشته شروع شده است و چیزی در حدود 834 قلم شیء تاریخی به سازمان های مربوطه برای تشکیل موزه ارائه شد و از این تعداد حدود 200 قلم به موزه نفت آبادان تخصیص داده شد.

ریاحی همچنین اظهار کرد که این طرح تنها طرح در دست اجرای صنعت نفت نبوده و موزه دروازه دولت تهران که پیشرفت های چشمگیری تا کنون داشته است، به زودی به بهره برداری خواهد رسید. و همچنین پروژه های کنسول گری انگلیس در استان کرمان و انبار نفت مشهد در حال حاضر در دست اجرا است که این پروژه به همت صندوق بازنشتگی نفت در حال رقم خوردن است.

وی با اشاره به این که جایگاه نفت بر کسی پوشیده نیست و این صنعت تاثیر بسیار زیادی در ساختار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد، گفت: صنعت نفت علی رغم این که توسط بسیاری از افراد دلیل عدم توسعه و پیشرفت خوانده می شود، قابل مشاهده است که با ورود این صنعت به هر گوشه ای از جهان دستاوردی جز آبادی و آبادانی نداشته است و همچنین قابل ذکر است این صنعت در ایران با توجه به قدمت 106 ساله خود، به طور پیاپی به انجام مسئولیت های اجتماعی خود پرداخته است و در این حوزه بسیار موفق بوده است.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان این که موزه ها تنها زندان اشیاء تاریخی نیستند، گفت: موزه ها نقشی بسیار مهم در فرهنگ سازی و امر گردشگری دارند و باید دانست که از موزه ها می توان به عنوان یک مرجع نام برد و با توجه به این موضوع پرداختن به توسعه موزه ها امری ضروری است.

منصور ریاحی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار عصر اقتصاد در پاسخ به سوال این خبرنگار مبنی بر این که برندسازی جایگاه ها در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: فضای مورد نیاز برای ورود شرکت ها و برند های داخلی و خارجی در حال آماده سازی است و این اقدامات در پی کاستن نقش تصدی گری و افزایش نقش حاکمیتی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در حال اجرا است. قطعا برند سازی علاوه بر این که فرصت های جدیدی در کسب و کار با افزایش نقش بخش خصوصی داخلی و خارجی، ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان این که 80 درصد اقتصاد ایران دولتی و تنها 20 درصد اقتصاد کشور خصوصی است، گفت: برندسازی در این حوزه سهم اقتصاد بخش خصوصی را در ایران افزایش خواهد داد و این که بخش خصوصی داخلی یا خارجی در این روند شرکت کند امری است که دولت در آن دخالتی نخواهد داشت. با این وجود تا زمانی که قیمت های دستوری و غیر شناور در اقتصاد کشور داریم و به نوعی اقتصادمان آزاد و رقابتی نیست، بدون شک شرکت های خارجی صاحب برند رغبت کمتری به حضور در این بازار نشان می دهند و این امر را می توان به عدم وجود توجیه قیمتی برای آنها ارتباط داد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ادامه اظهار کرد: در راستای ایجاد جذابیت برای شرکت های خارجی صاحب برند برای حضور در ایران حد اقل باید آزادسازی قیمت صورت گیرد. برای ایجاد این زیرساخت ها باید بخش خصوصی و دولت همکاری های گسترده ای انجام دهند تا به نقطه ای مشترک برسند و زمینه لازم برای حضور برند ها را در ایران ایجاد کنند.

وی با اشاره به این که شرکت های داخلی از برندسازی استقبال کرده اند، گفت: 32 شرکت برای فعالیت در این زمینه ثبت نام کرده اند که در میان آنها می توان نمونه هایی معتبر از تشکل های صنفی ایران از قبیل اتحادیه جایگاه داران را دید که پس از ثبت نام تایید صلاحیت شده اند.

ریاحی در پاسخ به این سوال که آزادسازی قیمت تورم ایجاد می کند یا خیر، گفت: این اقدامات باید طی بازه های زمانی مشخص صورت بگیرد و دولت برنامه هایی در این خصوص دارد که حداقل تورم ممکن در کالای کم کششی مانند بنزین که هر گونه تغییر قیمتی در آن تاثیر مستقیم بر سایر کالاها می گذارد، ایجاد شود.

زمانی نیا معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت نیز در این مراسم حضور داشت و در خصوص این رویداد گفت: موزه ها در کشور های خارجی تنها برای بازدید استفاده نمی شوند و از این گونه مکان ها به عنوان کلاس های درس استفاده می شود و گردانندگان آن موزه به عنوان معلم، دانش آموزان و دانشجویان را آموزش می دهند. وی همچنین در ادامه گفت: امیدواریم در ایران نیز این رویکرد عملی شده و از این پس بتوانیم از موزه ها به عنوان مراکز آموزشی نیز یاد کنیم.

وی در ادامه با اشاره به این که در آستانه سالگرد برجام هستیم نیز گفت: ساخت موزه و این چنین پروژه هایی نیاز به سرمایه گذاری دارد و باید به یاد داشت که این سرمایه را نفت ایران به ارمغان آورده است و اگر برجام صورت نگرفته بود و توان صادراتی نفت ایران به سرحد کنونی نرسیده بود، بدون شک نمی توانستیم سرمایه ای برای این امور تخصیص دهیم.

این مقام مسئول همچنین انتقاد از برجام را روندی غیر منطقی و صرفا سیاسی خواند و امیدواری داد که با نوید هایی که وزیر نفت داده است، در سال های آتی شکوفایی و رونق قابل توجهی را در صنعت نفت شاهد خواهیم بود.

وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: نفت و گاز و پتروشیمی در 5 سال آینده از 180 تا 200 میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد و در حال حاضر مذاکرات برای جذب 40 میلیارد دلار در بخش بالادستی نفت برقرار است و همچنین مذاکراتی جدی برای جذب 10 میلیارد دلار سرمایه در بخش پتروشیمی انجام شده است که در شرف به نتیجه رسیدن قرار دارد. علاوه بر این مذاکرات جدیدی در چند ماه آینده برای جذب 60 میلیارد دلار سرمایه صورت خواهد گرفت که امیدواریم در ابتدای سال 1396 شاهد اولین قرارداد اجرایی باشیم و وارد فاز جدید تری از تفاهم نامه ها شویم.

زمانی نیا همچنین امید ها را به مذاکرات پس از برجام کاملا جدی خواند و اظهار کرد که رونق و پیشرفت در کشور پس از برجام کاملا در دسترس است.

زمانی نیا با اشاره به این که قرارداد های نفتی اکثرا طولانی مدت هستند، گفت: به نتیجه رسیدن چنین قرارداد هایی نیاز به مذاکرات و تحقیقات جدی دارد که این امر بسیار زمان بر است.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت در ادامه با اشاره به موضوع برجام در آستانه یک سالگی اش گفت: هیچ شخصی و شرکتی حاظر نیست برجام را زیر پا بگذارد و دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا هم به نظر نمی رسد که چنین اقدامی را به عمل برساند و این امر از مواضع معین شده توسط مسئولان منتخب ترامپ قابل مشاهده است و علاوه بر این دینامیک سیاست گذاری آمریکا عاقلانه تر از این است که برجام و فرصت های آن را نادیده بگیرد.

وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که برجام در آمریکا در حال بازبینی نیست بلکه در حال بررسی است و از آنجایی که تمام جهان از برنامه جامع اقدام مشترک حمایت می کنند، برجام همچنان باقی خواهد ماند. در حال حاضر شاهد تحولات عمده ای در ایران هستیم که سهم صنعت نفت در تولید، صادرات و توسعه تجهیزات در این روند کاملا قابل مشاهده است.

زمانی نیا در پاسخ به سوال عصر اقتصاد مبنی بر این که اولین قرارداد اجرایی صنعت نفت چه تاریخی صورت خواهد گرفت، گفت: بنا به احتمالات قوی، اولین قرارداد در فروردین ماه سال 1396 بسته خواهد شد و در میان شرکت هایی که تفاهم نامه های اولیه با ایران به امضا رسانده اند یک شرکت اروپایی شانس بیشتری برای این قرارداد دارد که در حال حاضر بهتر است نامش فاش نشود.

عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز در این خصوص گفت: شهر آبادان تنها شهری در ایران است که شش جنگ را پشت سر گذاشته و با این وجود همچنان نقشی اساسی در تامین انرژی کشور داشته است.

وی با اشاره به این که پالایشگاه آبادان یکی از قدیمی ترین پالایشگاه های جهان است و به عنوان دومین پالایشگاه آسیا شناخته می شود، گفت: این پالایشگاه را می توان به عنوان دروازه تکنولوژی ایران و به نوعی منشا توسعه و آبادانی کشور خواند.

کاظمی همچنین مهم ترین حوزه در صنعت نفت را جذب سرمایه خواند و برجام را دلیلی روشن برای بازگشایی دروازه های ایران برای سرمایه گذاران خارجی خواند. علاوه بر این پروسه ایجاد توسعه توسط برجام روندی است طولانی و ما امیدواریم در سال های آتی این پیروزی ملموس تر شده و پیشرفت در ایران را نمایان کند.

وی همچنین در خصوص توسعه پالایشگاه آبادان گفت: پیشبرد طرح های توسعه ای نیازمند اعتبار است و فاینانس بزرگترین طرح پالایشگاهی ایران به ارزش 3 میلیارد دلار که توسط شرکت ساینوپک چین تامین شده بود هفته گذشته بازگشایی شده است و امضای قرارداد این طرح که تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان نام دارد، 30 ام بهمن ماه امسال با حضور معاون وزیر نفت و انرژی چین و رئیس گروه ساینوپک و مقامات ایران، اجرایی می شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به این که عملیات اجرایی این طرح بزرگ پالایشگاهی با حضور معاون اول رئیس جمهور تا پیش از پایان امسال آغاز می شود، گفت: ارزش فاینانس این طرح پالایشگاهی حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار برآورد می‌شود و هدف از طرح تثبیت پالایشگاه نفت آبادان، تثبیت ظرفیت پالایشی این پالایشگاه ۱۰۰ ساله، تولید محصولات براساس استاندارد یورو ٥ اتحادیه اروپا، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، افزایش تولید گازوئیل و بنزین با بهبود تکنولوژی تولید، همچنین کاهش تولید نفت کوره و جمع آوری مخازن و تاسیسات فرسوده اجرا خواهد شد.

موزه بنزین خانه آبادان از 29 دی ماه پذیرای حضور مردم است و تمبر یادبودی نیز منقش به نشان صنعت نفت ایران و یک پمپ بنزین قدیمی با تاریخ 28 دی 1395 به مناسبت افتتاح این موزه منتشر شده است.

عصر اقتصاد : در آغاز هفتمین سال فعالیت بانک گردشگری، همایش سراسری دو روزه مدیران ستاد و شعب آغاز شد. به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری ، در نخستین روز این همایش که در روز ۲۹ دی ماه در محل هتل های فرودگاهی با حضور خسرو خواجه حسنی، مدیرعامل، معاونین و مدیران ستاد و شعب برگزار شد اولویت ها و سیاست گذاری های آتی تشریح شد.

در آغاز هفتمین سال فعالیت بانک گردشگری، همایش سراسری دو روزه مدیران ستاد و شعب آغاز شد. به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری ، در نخستین روز این همایش که در روز ۲۹ دی ماه در محل هتل های فرودگاهی با حضور خسرو خواجه حسنی، مدیرعامل، معاونین و مدیران ستاد و شعب برگزار شد اولویت ها و سیاست گذاری های آتی تشریح شد.

مدیرعامل بانک‌گردشگری در این همایش در سخنانی گفت: در بازار رقابتی موجود بانک ها گریزی جز تن دادن به تغییرات و ارتقای سطح مسئولیت پذیری و تعهد سازمانی ندارند. خواجه حسنی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه بانکداری و تجارت الکترونیک در افزایش سطح کیفی ارائه خدمات و توسعه بازاریابی محصول خاطرنشان کرد: باید با تغییر نگرش به نحوه جذب و به کارگیری منابع مشتریان و گسترش مطالعات علمی به ویژه در حوزه تحارت الکترونیک، دارایی معنوی بانک که همان برند سازمانی است را تقویت کنیم.

وی افزود: با بهبود شرایط و مراودات بانکداری بین الملل باید بتوان برنامه های مدونی را در خصوص گسترش بازار بانک در سطح بین الملل و افزایش زمینه سودآوری مهیا کرد.

خواجه حسنی گفت: در بخش محصولات، تشکیل کارگروه خلاقیت و ایجاد محصول برای افزایش مزیت رقابتی ضروری است که بنیان هم افزایی واحدهای مربوطه را برای طراحی محصولات جذاب برای مشتریان جدید و جلب رضایت و تامین نیاز مشتریان فعلی شکل می دهد.

اتکای بیشتر به درآمدهای کارمزدی، ارتقای فرهنگ سازمانی، جوان گرایی و شایسته سالاری در انتصابات و ارتقاهای شغلی و تنوع بخشیدن کمی و کیفی به دامنه مشتریان بانک از دیگر موارد مورد تاکید مدیرعامل بانک گردشگری در همایش سراسری مدیران ستاد و شعب بود.

گفتنی است این همایش در دو روز و با دستور کار هم اندیشی در خصوص آسیب شناسی عملکرد گذشته و سنجش ظرفیت های عملکردی سال آینده با حضور مدیران ارشد برگزار می شود.

 

عصر اقتصاد: چهارمین اجلاس معاونان و مدیران منابع انسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران و شرکت های تابعه در سالن کنفرانس ساختمان مدیریت منطقه ویژه خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد.

در این اجلاس، موضوع مهم آموزش و پژوهش منابع انسانی در راستای استراتژی سازمان ایمیدرو به منظور استفاده از مدل دانش بنیان طبق شاخص های مجمع جهانی اقتصاد، با هدف همسوسازی برنامه های منابع انسانی در سازمان و واحدهای تابعه، تبادل اطلاعات و تجارب شرکت کنندگان و آگاهی از مسایل جذب نیروی انسانی شرکت ها نقد و بررسی شد.

بنا براین گزارش سید احمد بزاز جزایری، مدیر منابع انسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)، عضو هیات موسس و مدیره انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی ایران؛ سید شمس الدین سیاسی راد ،مدیر بخش پژوهش سازمان، سید جلیل پورمحمودیان مسئول هسته گزینش ایمیدرو ، حسن خلج طهرانی،مدیر عامل و عضو هیات مدیره منطقه ویژه خلیج فارس؛ مهرداد کرمی، معاون منابع انسانی و امور اجتماعی منطقه ویژه؛ حسن سمیعی نژاد، مدیر منابع انسانی و آموزش منطقه ویژه و سایر معاونان و مدیران منابع انسانی سازمان و شرکت منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در این اجلاس حضور داشتند.

صفحه 1 از 298

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395